EGE GÜNDEM GAZETESİ

Kafaoğlu Köseler’de Kutlu Doğum Hayrına Katıldı

Kafaoğlu Köseler’de Kutlu Doğum Hayrına Katıldı
122 views
22 Nisan 2016 - 10:40

 

Köseler Mahallesi sakinleri Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla hayır düzenledi. Hayıra Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, İlçe Müftüsü İbrahim Türedioğlu, Köseler Mahallesi Muhtarı Faruk Özbayram ve Köseler halkı katıldı.

İlçe Müftüsü İbrahim Türedioğlu konuyla ilgili olarak konuşma yaparak “Diyanet İşleri Başkanlığı 2016 yılı Kutlu Doğum Haftası’nı ana tema olarak tevhid, vahdet ve birlikte yaşama olarak belirledi. Ülkemizin içinde bulunduğu durum üzüntu verici. Türkiye Cumhuriyeti’nde biz her zaman birlikte yaşadık. Bu hafta tevhit, vahdet ve birlikte yaşama ile ilgili programlar yapıyoruz. Milletimiz şuur içerisinde birbirini severek, kardeşçe yaşamaya devam edecek inşaallah” dedi.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da “Kutlu Doğum Haftaları her sene bir konunun üzerinde yoğunlaşıyor. Bu yıl da tevhit, vahdet ve birliktelik olarak belirlendi. Geçtiğimiz senelerde kutlu doğumlar unutturulmaya çalışıldı. Şimdi gelecek nesillere bu konuda bilgi aktarılıyor. Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla halkımız mahallelerde hayırlar yapılıyor, birliktelik ön plana çıkıyor. Bunlar bizi biz yapan değerler.Çanakkale’yi geçilmez yapan değerler bunlar; 101 yıl önce vahdet ruhu, bu birlik ruhu Çanakkale’yi geçilmez yapmıştı.” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1