EGE GÜNDEM GAZETESİ

Kafaoğlu Hakkari’deki Çocukların Yüreğine Dokundu

Kafaoğlu Hakkari’deki Çocukların Yüreğine Dokundu
103 views
08 Nisan 2016 - 11:33

 Altıeylül Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Necatibey Eğitim Fakültesi bahçesinde  ‘Nerede Çocuğun Kalbine Dokunmak İstersin’ yazılı harita hazırladılar. Kafaoğlu harita üzerinde Hakkâri’ye dokundu.

Altıeylül Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin düzenlediği ‘Nerede Çocuğun Kalbine Dokunmak İstersin’ yazılı organizasyon büyük ilgi gördü. Üniversitedeki öğrenciler istedikleri bölgedeki çocukların yüreğine dokundular, yazdıkları anlamlı sözleri de ‘Hayata Bir Söz de Sen Bırak’panosuna bıraktılar.

üniversite (1)

Başkan Zekai Kafaoğlu da üniversitedeki etkinliğe katıldı; harita üzerinde Hakkâri bölgesine dokundu. oradaki çocukların yüreğine sevgi gönderdi. Kafaoğlu ayrıca yazdığı “Sevgiyi yeni doğmuş bebelerin yüreklerine yazmak isterdim, onlar büyüdükçe dünyayı sarsınlar diye” sözü ile büyük alkış aldı.

“ÇOCUKLAR BİZİM GELECEĞİMİZ”

Başkan Kafaoğlu “Her bölgedeki çocukların yüreğine dokunmak istersiniz diye harita yapmışlar. Boya ile harita üzerinde istenilen bölgede çocukların yüreğine dokunuluyor. 780 bin kilometre kare yüz ölçümü olan Türkiye’nin her yeri bizim. Tüm çocuklara dokunmayı arzu ediyoruz. Çocuklar bizim geleceğimiz. Atatürk’ün söylediği gibi muasır medeniyetler seviyesine inşallah çocukların, gençlerin omuzunda yükseleceğiz. Birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde bu tür organizasyonların önemine inanıyorum. Bu etkinlikler bizi bir yapar, iri yapar” dedi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1