EGE GÜNDEM GAZETESİ

Kafaoğlu, Almanya’daki Balıkesirliler İle Buluştu

Kafaoğlu, Almanya’daki Balıkesirliler İle Buluştu
88 views
16 Mayıs 2016 - 12:37

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Almanya Balıkesirliler Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği 12. Hıdrıllez Şenliğine katıldı.

Almanya’nın Duisburg kentinde Almanya’da yaşayan Balıkesirlilerin katıldığı etkinlikte Başkan Kafaoğlu gurbetçi vatandaşlar ile biraraya geldi, hasret giderdi, sohbet etti. Şenlikte Altıeylül Belediyesi standını da gezen Başkan Kafaoğlu’na Başkan Yardımcısı Fikrettin Kocaman ve Belediye Meclis Üyeleri Ümit Demirbaş, Mehmet Kelemençe, Şerafettin Özdemir, Yasemin Akkol, Bahar Vidin ve Kezban Çuhadar da eşlik etti.
Almanya’daki Balıkesirliler şenliğine renk veren Pamukçu Bengi Ekibi de gösterileri ile büyük alkış aldı. Altıeylül Belediyesi’ne katılımlarından dolayı Almanya Balıkesirliler Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından teşekkür plaketi verildi.
Şenlikte gurbetçilere seslenen Başkan Kafaoğlu “Hepinizi yürekten selamlıyorum, buradaki coşkunuza ortak olalım, sizlerle hasret giderelim istedik. Sizleri seviyoruz. Altıeylül ekibi olarak buradayız, belediye başkan yardımcımız, belediye meclis üyeleri ve Pamukçu Bengi ekibimiz ile birlikte geldik. İri olalım, diri olalım hep beraber Balıkesir olalım, Türkiye olalım. Cenabı Allah sizleri bizden, bizleri sizden ayırmasın. Sizlerle birlikte Almanya’da buluşmak ve biraraya gelmek güzeldi. Balıkesir Kuva-yi Milliye şehri. Balıkesir Yörük ve Türkmenlerin harman olduğu şehir. Yörükler ve Türkmenler Kuva-yi Milliye ruhu ile nasıl kurtuluş savaşında 41 bayrak adam ile Çanakkale’yi geçilmez yapan ruhu yaşattıysa, bizlerde onların mirasçıları olarak bu vatan bölünmez, tek bayrak, tek devlet , tek millet diyorum” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1