EGE GÜNDEM GAZETESİ

Kafaoğlu, Almanya’da Temaslarda Bulundu

Kafaoğlu, Almanya’da Temaslarda Bulundu
101 views
13 Mayıs 2016 - 10:58

 

Almanya’da düzenlenecek olan Almanya Balıkesirliler Günü etkinliklerine giden Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu UETD’yi de ziyaret etti, Balıkesir’li olan Genel Sekreter Bülent Bilgi ile görüş alışverişinde bulundu.

Beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Fikrettin Kocaman, Belediye Meclis Üyeleri Ümit Demirbaş,

Mehmet Kelemençe, Şerafettin Özdemir, Yasemin Akkol, Bahar Vidin ve Kezban Çuhadar ile birlikte

Avrupa Türk Demokratlar Birliği UETD’yi ziyaret eden Başkan Kafaoğlu Birliğin Genel Sekreteri Bülent Bilgi ile Avrupa’da ve Almanya’daki Türklerin konumu ve Avrupa’daki Türklerin siyasete demokrasiye ve ekonomiye katkıları konusunda fikir alışverişi yaptı.

“AVRUPA’DAKİ TÜRKLERİN

DEMOKRASİYE VERDİKLERİ

DESTEK ÖNEMLİ”

Başkan Kafaoğlu “Avrupa’daki Türklerin ülkemize katkıları, demokrasimize verdikleri destek çok önemli. Artık Türkiye’deki seçimlerde oy kullanabilmeleri ve her seçimde katılımın artması ülkemize olan güveni arttırmıştır.  Bu anlamda UETD’nin ülkemiz için diaspora çalışmalarını başarılı bir şekilde yürütüyor olması da buna katkı sağlıyor. Bizleri misafir eden UETD Genel Sekreteri, hemşehrimiz Bülent Bilgi’ye teşekkür ediyorum” dedi.

UETD Genel Sekreteri Bülent Bilgi de Almanya’da Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ile Meclis Üyelerini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, UETD olarak Avrupa’daki Türklerin sosyalve kültürel çalışmalarını destekleyici, hem insanlığa hem de Avrupa’daki Türk toplumuna hizmet edecek projeler için adım attıklarını ifade etti. Bülent Bilgi Balıkesir’de Altıeylül Belediyesi’nin yaptığı başarılı çalışmaları da yakından takip ettiğini belirterek, Başkan Zekai Kafaoğlu’na yaptığı ziyaretten dolayı teşekkür etti ve başarılar diledi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1