EGE GÜNDEM GAZETESİ

KADINLARI KİM KORUYACAK?

KADINLARI KİM KORUYACAK?
Nazife ÇELİK
Nazife ÇELİK( nzfcelik_74@hotmail.com )
15.741 views
12 Şubat 2020 - 13:49

Geçtiğimiz gün Konya’da bir vatandaşın, sokak ortasında eşini darp ederken, yoldan geçen bir gencin, bu şahsı uyarması ve akabinde eşini darp eden şahsın gencin peşinden giderek “Sen kim oluyorsun, ne hakla karışıyorsun” şeklinde çıkışması ile başlayan kavga sonrasında kalbinden aldığı bıçak darbesiyle hayatını kaybetmesi olayı meydana gelmişti.

Belki de; bir Emine BULUT vakası yaşanmasın diye, darp edilen, muhtemelen de müdahale edilmese, Emine BULUT ile aynı kaderi paylaşacak olan bir kadının hayatını kurtaran genç, maalesef; maktul ile girdiği sözlü tartışmanın kavgaya dönüşmesi ve bu kavga esnasında kalbine aldığı bıçak darbesiyle ölümü ile neticelenen bir olay haline gelmiştir.

Tabii olarak bu genç, çıkarıldığı mahkemece “Kasten adam öldürmek” suçundan tutuklanarak Cezaevine konulmuştur.

Sormamız gereken soru bence şu; burada “Kasten adam öldürme” suçunu gerçekte de bu genç işlemiş midir? Yoksa KASTEN BİR KADININ DAHA ÖLDÜRÜLMESİNİN önüne mi geçmiştir. Çeşitli suçlardan on iki ayrı suç kaydı olduğu söylenilen maktül, müdahale edilmese acaba bu kadını öldürerek on üçüncü suçunu mu işleyecekti.

Şimdi merak edilen bu gence verilecek ceza. Eğer bu genç, suçlu bulunup yıllarca cezaevinde kalmaya mahkûm edilirse, bu ve buna benzer olaylarda korkarım ki vatandaşlarımız “BANANECİ” olacaklar. Zira; bu karar, ya muhtemel kadın cinayetlerinin önlenmesi adına insanları cesaretlendirecek ve bu tip olaylara müdahale etmenin gerekliliği fark edecek ya da “Banane, Benim başım yanar” diyen insanların artmasına neden olacaktır.

Tabi en doğru kararı elbette Yüce Türk Adaleti verecektir…

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1