EGE GÜNDEM GAZETESİ

JANDARMA SUÇ ARAŞTIRMA TİMİ YAKALADI

JANDARMA SUÇ ARAŞTIRMA TİMİ YAKALADI
795 views
23 Ağustos 2020 - 22:48

Balya İlçesi Dereköy mahallesinde ikamet eden I.D. isimli şahıs Balya İlçe Jandarma Komutanlığına müracaat ederek, 11 Ağustos 2020 Salı gününden itibaren kendisine ait evindeki sabit telefonundan arayan tanımadığı bir şahsın “Kendisini komiser olarak tanıtan ve adının terör olaylarına karıştığını söyleyerek evindeki ve bankadaki hesaplarında bulunan parasını hazırlamasını ve evine gelecek kişiye vermesini söylediğini, daha sonra kendisinin de ikametinde ve bankada bulunan (525.000) TL nakit para ve (6) adet altın bileziği evine gelen erkek şahsa teslim ettiğini beyan ederek şikâyetçi oldu.
Balıkesir İl Jandarma K.lığınca Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ve Asayiş Timlerinden oluşturulan özel ekip tarafından olay yeri ve çevresinde yapılan araştırmalar sonucunda olayda kullanılan aracın bilgilerine ulaşılmış ve şüphelilerin suçüstü yakalanabilmesi için mağdur İ.D.’nin şüphelilerle telefonda görüşmeye devam ederek yeni bir buluşma ayarlaması sağlanmış ve şüpheli şahıslar M.F. ve S.K. mağdurun ikametine geldikleri anda suçüstü yapılarak yakalandılar.
Bu olayla ilgili olarak Cumhuriyet Savcısına bilgi verilerek alınan talimatlar doğrultusunda M.F. [(2) Dolandırıcılık, (2) Resmi Belgede Sahtecilik olmak üzere (4) adet suç kaydı mevcut] ve S.K. [(2) Yağma, (1) Kasten Öldürme, (1) Uyuşturucu Madde Bulundurmak olmak üzere (4) adet suç kaydı mevcut] isimli şüpheli şahıslar tutuklanarak Kepsut B Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1