EGE GÜNDEM GAZETESİ

İYİ PARTİ’DE YÜZDE 20 ÜYE ARTIŞI

İYİ PARTİ’DE YÜZDE 20 ÜYE ARTIŞI
268 views
02 Aralık 2019 - 22:53

Geçtiğimiz gün Balıkesir, Karesi AVM’de gerçekleşen İYİ Parti’nin üye katılımı ve rozet takma töreni gerçekleşti.

Geçtiğimiz gün Balıkesir, Karesi AVM’de gerçekleşen İYİ Parti’nin üye katılımı ve rozet takma töreni gerçekleşti. Yoğun ilginin olduğu törene İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Koray Aydın, İYİ Partinin nazar boncuğu Balıkesir ilçelerindeki tek İYİ partili Belediye Başkanı Nurettin Güney’de katılanlar arasındaydı.

İYİ parti İl Başkanı Nedim Tuna tören konuşmasında şunları dile getirdi;

“Kısa bir sürede Türkiye Büyük Millet Meclisinde kilit bir parti olduğunu, her geçen gün büyütmeyi başardığımız partimizin kuruluş hikayesini sizlere anlatmayacağım, bu süreci hep birlikte yaşadık. Bu süreçte ortak sevinçler ve üzüntüler yaşandı. Belki ilk defa karşılaştığımız, tanıştığımız bir araya geldiğimiz arkadaşlarımızla cumhuriyet ve demokrasi kavramlarının peşinde koşarken büyük bir aile olduk, dava arkadaşı olduk.

KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESECEĞİZ!

Bu günlerde partimize karşı yapılan saldırıların şiddeti Balya ilçemizde ilçe başkanımız Nuri Çoban kardeşimize yapılan silahlı saldırıyla en üst seviyeye ulaşmış durumdadır. Biz İYİ partililer olarak sükunetimizi korumayı başardık ancak adalete güvenimizle birlikte yasal takibimizi sonuna kadar sürdüreceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Cumhuriyet, Demokrasi, hak, hukuk mücadelemizde şimdi ileri hamleler yapmanın zamanı geldi. Bu gün rozetlerini takacağımız üyelerimizin sayılarının her geçen gün arttırarak kendi göbeğimizi, kendimizin keseceği günlerin yakınlaştırıyoruz. Gerçekleştireceğimiz kongre dönemlerinden de daha da güçlenerek çıkacağımızdan kimsenin şüphesi yoktur. Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendinin liderliğinde; genel merkezimizden, taşra teşkilatlarımıza kadar tam bir birlik ve beraberlik içinde devletimizin içine düşürüldüğü yalnızlıktan, milletimizin içine düşürüldüğü ekonomik yoksulluktan ve sosyal çaresizlikten kurtaracak dev adımlarımızı atacağımız günler çok uzak değil.

KÜÇÜLME VE DAĞILMA DÖNEMİNE GİRDİLER

Mevcut iktidarın devlet yapımızda, milli kimlik ve değerlerimize yaptığı tahribatı onarmak, ekonomide, para politikalarında, tarımda, dış politikada ve istihdamda halkımıza yaşattığı açmazlardan kurtarmak zorundayız. Hem genel, hem yerel siyasette demokratik hayatın kendilerine verdiği kredileri hızla tüketerek erime, küçülme ve dağılma dönemine girmişlerdir. Seçmenlerimiz şimdiden en organize, kendi içinde tutarlı siyasi figürleri ve kurumları takibe almış durumdadır. İYİ partinin olumlu, ılımlı tavırları parti programı ve kadroları bu iktidar arayışında bizleri öne çıkarmaktadır. Değerli İYİ partinin cesur insanları; azimle inanarak verdiğimiz bu mücadelede hedefimiz her daim ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerine bağlı iyi bir gelecek, iyi bir Türkiye olacaktır. Ben burada sözlerime son verirken hepinize özellikle aramıza yeni katılan arkadaşlara hoş geldiniz diyorum. ” dedi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Koray Aydın;

“Selçuklu’dan, Osmanlı’ya büyük mücadeleler ile kurulmuş Büyük Türkiye Cumhuriyeti’nin bu ülkenin sevdalıları olarak bize bırakılan bir emanet olarak kabul ediyoruz. Her birimizin vatanımıza karşı sorumlulukları var. Bu ülkede yaşayan insanlara karşı sorumluluklarımız var. Kazanılmış cumhuriyet değerlerini muhafaza etmek, onları gelecek nesillere ulaştırmak, bu ülkeyi çağ atlatarak çağlar ötesi yeni ufuklara taşımak bu ülkenin, bu vatanın sevdalısı olan herkesin görevi olduğunu düşünüyoruz. İYİ partinin kuruluşundaki düşüncenin arkasında vatana ve millete bakış açısı buna karşı duyulan büyük sorumluluk ve bu görevleri aşk ile yerine getirmenin sevdalısı olduğumuzu hiç kimse aklından çıkarmasın. Kısacası bizler tesadüfen bir araya gelen insanlar değiliz, bizi biz yapan değerleri bu millete ve ülkeye duyulan o büyük aşkı, büyük sevdayı örselemek isteyenlere Türkiye’de kurulu bu demokratik düzeni tek adam düzenine devirerek, tek kişiden emir alan, boyunduruk altına giren, teslim olan bir anlayışa ve düzene karşı bu dönemin şartları içersinde dimdik durarak kararlılıkla kimseden çekinmeden kimseden korkmadan bu partinin kuruluşunda emeği geçen, gayreti geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Bu ülkede her şey çok çabuk unutuluyor. her şeyi unutun ama bu partinin kuruluşundan bu yana geçen süre içerisindeki 2 ay, 5 günü hiç unutmayın. Araya sokulmak istenen nifaklara, yandan bakılan kem gözlere aldırmadan, bu milletin geleceğine el koyma iradesi gösteren bu insanlara bu ülkenin sevdalıları olarak söylenecek tek şey var; Biz bu vatana sevdalı insanlarız, gözünü bile kırpmadan ölümü bile göze alan insanlarız. Güce teslim olmayız, kimsenin önünde eğilmeyiz biz sadece inançlarımız gereği olarak Allah’ın huzurunda eğiliriz. Bu partinin kuruluş hikayesini aklınızdan çıkarmayın. Sizler iki buçuk ayda teşkilatlandınız, sonra baktık ki ülkeyi yönetenler panikte erken seçime gidebilirler. iki haftada ilçe, iki haftada il kongrelerini yaparak 1 nisan günü gerçekleştirdiğimiz büyük kongre bu partide yaşanılan en önemli tarihi anlardan birisidir. 1 nisan günü Ankara’ya akın eden salonları dolduran yüz binlerce insan genç, kararlı, kendi parasıyla tuttuğu otobüslerle koşup Ankara’ya gelmiş sermaye ye haram paraya teslim olmayarak kendi imkan ve koşullarıyla o muhteşem eseri yaratan insanlar olarak bu partinin geldiği noktayı bu gün itibari ile değerlendirip geleceğe yeni bir vizyonla bakmak hepimiz için bir görevdir. Bu kadar kısa sürede bu kadar büyük bir başarıyı gösterebilen bir siyasal hareket olmamıştır. Hepinize teşekkürü bir borç biliyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından kaydı yapılan parti üyelerine rozetleri takıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1