EGE GÜNDEM GAZETESİ

İYİ PARTİ VAROLDUĞUNU GÖSTERMELİ

İYİ PARTİ VAROLDUĞUNU GÖSTERMELİ
81 views
22 Kasım 2018 - 12:10

Meral Akşener Genel Başkanlığındaki İYİ Parti, 24 Haziran seçimleri sonrası ilk kez mahalli idareler seçimlerine girmeye hazırlanıyor. 81 il ve ilçelerinde kendi adaylarıyla 31 Mart yerel seçimlerine girmesi beklenen İYİ Parti’nin Balıkesir’deki hamlesi ise merakla bekleniyor.
İYİ Parti Genel Başkanı Merak Akşener 24 Haziran seçimlerinde yüzde 7 partisi ise 8 oy alırken İYİ Parti Balıkesir ilinde yüzde 15 oy alarak büyük bir başarıya imza attı.

İYİ Parti bundan sonraki süreçte parti olabilmesi adına Belediye meclislerine çok sayıda meclis üyesi vermesi yanı sıra Balıkesir’de hatırı sayılır Belediye Başkanlıklarını kazanması gerekiyor.
1994 yılında Refah Partisi, Belediye Başkanlıklarını kazanarak ilk genel seçimde 1995’te mecliste kendisine parti olarak yer buldu. İYİ Parti’nin de bir parti olduğunu kanıtlaması için yerel seçimlere kendi adayları ile girerek başarılı olduğunu başta tabanı ve Balıkesir seçmenine kendisini kanıtlaması gerekiyor.

İYİ Parti’nin “Daha yeni başlıyoruz” sloganıyla yenilenen teşkilat yapısında eski Doğru Yol partililere gereken özen yönetimlere verilmemesi sonrası partiye tepkilerde çoğaldı. Bir önceki yönetimde bulunan Doğruyolcularda çıkarılması tepkilere neden oldu.
Başarısız bir İYİ Parti önümüzdeki yerel seçim sonrası dağılmayla karşı karşıya kalması yanı sıra Türkiye’de en çok oya sahip il olan Balıkesir’de faturanın parti kurucusu ve Milletvekili İsmail Ok yanı sıra il Başkanı ve yönetimine çıkmasına neden olur.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1