EGE GÜNDEM GAZETESİ

İVRİNDİ TOKİ ANAHTARLARI TESLİM EDİLMEYE BAŞLANDI

İVRİNDİ TOKİ ANAHTARLARI TESLİM EDİLMEYE BAŞLANDI
1.015 views
04 Şubat 2020 - 14:03

İvrindi Belediye Başkanı Yusuf CENGİZ TOKİ sahiplerine anahtarlarını teslim etti.

İvrindi Belediye Başkanı Yusuf CENGİZ TOKİ sahiplerine anahtarlarını teslim etti.
İvrindi’de inşaatına 2017 yılında inşaatına başlanan ve 2019 da kura çekim işlemi gerçekleştirilen Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) konutları bugün itibari ile hak sahiplerine teslim edilmeye başlandı.
Çekilen kura sonucu oturmaya hak kazanmış ev sahipleri “Mutluyuz, biraz gecikmeli de olsa evimize kavuştuk. Allah herkese huzur içerisinde oturabilecekleri ev nasip etsin” dediler.
Anahtarları hak sahiplerine teslim eden Belediye Başkanı Yusuf Cengiz “ İlçemize yeni bir ivme kazandıracak , 110 konutumuzun teslimine gecikmeli de olsa bugün itibari ile başlamış bulunduk. 16000 m2 alan üzerine kurulu olan konutlarımızın 54 tanesi 2+1, 56 tanesi 3+1 daire olacak şekilde planlandı. Halkımızın kullanımına sunulan konutlar yöresel mimari konsepte uygun şekilde inşa edildi. Cephelerde yöresel taş kaplama, ahşap görünümlü kaplamalar, dekoratif büyük pencereler ve söveler kullanıldı. Önümüzdeki yıllarda da İvrindimiz için TOKİ projesi vasıtasıyla yeni atılımlar gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Hem ilçemizin imarını düzelteceğiz hem de talep edilen konut ihtiyacını karşılamak adına girişimde bulunacağız. 110 konut yapıldı bitirildi, anahtar dağıtımını yapıyoruz, Oturmaya hak kazanmış konut sahiplerine aile, komşuluk ve mahalle kültürünü yaşayarak iyi günlerde huzur içersinde oturmalarını temenni ediyorum” dedi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1