EGE GÜNDEM GAZETESİ

İvrindi Akçalören Güreşleri Muhteşemdi

İvrindi Akçalören Güreşleri Muhteşemdi
185 views
07 Haziran 2016 - 11:50

İvrindi 13. Akçalören Yağlı Pehlivan güreşleri nefesleri kesti. İvrindi Belediye Başkanı Recai Baytar tarafından düzenlenen Akçalören güreşleri çok sayıda güreşsever izledi. Recep Okulu ile Hamza Köseoğlu arasında yapılan Başpehlivalık güreşini ise Orhan Okulu kazandı.
Kurtdereli güreşlerine hazırlık mahiyetindeki İvrindi Akçalören güreşlerin de çekişmeli anlar yaşandı. Artık Geleneksel hale gelen Akçalören güreşlerine yurdun dört bir yanında önemli güreşçiler katıldı. Akçalören güreşlerine başta İvrindi Belediye başkanı Recai Baytar, Kepsut Belediye başkanı İsmail Cankul, Savaştepe Belediye Başkanı Turhan Şimşek, Altıeylül Belediye başkanı Zekai Kafaoğlu, Karesi Belediyesi başkan yardımcısı Yusuf Hocaoğlu, Karesi meclis üyesi Hüseyin Adın , Ak Parti İvrindi İlçe başkanı Av. İlyas Demircan, İvrindi kaymakamı Bekir Çelik, Ak Parti Milletvekili Adayı Mustafa Canbey, çok sayıda daire müdürü İvrindi ve Balıkesir ise güreş severler katıldı.

ivrindi güreşler
Ata sporumuza Sahip çıkmalıyız
Konuyla ilgili konuşan İvrindi Belediye Başkanı Recai Baytar “Ata sporumuza sahip çıkmalıyız. Bizde Akçalören mahallemizde her yıl geleneksel olarak düzenlenen bu güreşleri tertip ederek güreş severlerin beğenisine sunduk.Geleneklerimiz, göreneklerimiz, örflerimiz ve adetlerimiz noktasında geçmişimize sahip çıkıp geleceğe taşımamız lazım. Bu açıdan düzenlenen Yağlı güreşlerimiz, birlikteliği ve sosyal kaynaşmayı sağlayan, insanlarımızı birbirine kaynaştıran güzel bir etkinliktir. Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Edip Uğur’a da destekleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Akçalören güreş meydanı güreşseverlerin yoğun ilgisine sahne oldu.Güreşlere katılan protokol davul zurna ekibi tarafından karşılanarak şeref turu attı ve güreş severleri selamladı. Akçalören Yağlı Güreşleri’nde Kırkpınar Cazgızları ve Kırkpınar davul zurna ekipleri ile çığırtkanları da gün boyu er meydanına renk kattı.Güreşleri kazanan Orhan Okulu ise Altın madalya’yı İvrindi Belediye Başkanı Recai Baytar’ın elinden aldı. Daha önce Kırkpınar, Elmalı ve Döşemealtı güreşlerini kazanan Başpehlivan Orhan Okulu koleksiyonuna İvrindi Akçalören güreşlerinide ekledi.Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Güreşlerde İvrindi Belediye Başkanı Recai Baytar,Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğku ,Genel seçimlerde Milletvekili adayı ve Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey sevgi gösterileri ile karşılandılar.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1