EGE GÜNDEM GAZETESİ

“İşte bu benim sokağım”

“İşte bu benim sokağım”
127 views
01 Haziran 2016 - 10:40

Karesi Belediyesi ve Karesi Kent Konseyi Kadın ve Aile Çalışma Grubu, Çay Mahallesi’nde “İşte Bu Benim Sokağım” adıyla sokak güzelleştirme projesi başlattı.

Karesi Kent Konseyi Başkanı Mürsel Sabancı, konsey üyeleri, toplum gönüllüleri, belediye personeli ve mahalle sakinlerinin desteğiyle yürütülen proje kapsamında 400 metrekare alanda bulunan 10 evin dış cephe boyaması, mevcut iki adet çeşmenin boya ve tamiratı, çocuk oyun parkının düzenlemesi ve sokak güzelleştirme çalışmaları, Karesi Belediyesi’nin destekleriyle yapıldı.

Karesi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Park Bahçeler Müdürlüğü’nün de yer aldığı ve dezavantajlı ailelere yönelik gerçekleştirilen proje ile ilgili açıklama yapan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Herkes için, evinin önünde sandalyeyle oturulabilen sokaklar oluşturabilmeyi önemsiyoruz. Kentin yeniden yapılandırılması için önemli görevler üstlenen dernekler ve kent konseyleri belediyelerimizin de işlerini kolaylaştırıyor” açıklamasında bulundu. Kentte “marka sokak”lar oluşturmak istediklerini ifade eden Başkan Yılmaz, “İlçemizin merkezinde aktif olarak kullanılan bölgelerin daha sağlıklı, kullanılabilir çehreye kavuşması için hazırladıkları bu proje nedeniyle Kent Konseyimize teşekkür ediyorum. Yerel özgünlüklerin korunarak geliştirilmesi bizim oldukça önemsediğimiz bir konu” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1