EGE GÜNDEM GAZETESİ

IŞIL SON OLSUN

IŞIL SON OLSUN
1.196 views
19 Ekim 2019 - 8:38

CHP Edremit ilçe kadın kolları başkanı Sema Önder, geçtiğimiz günlerde Edremit’te yaşanan kadın cinayetini kınayarak tepkisini basın açıklaması ile kamuoyu ile paylaştı.

CHP Edremit ilçe kadın kolları başkanı Sema Önder, geçtiğimiz günlerde Edremit’te yaşanan kadın cinayetini kınayarak tepkisini basın açıklaması ile kamuoyu ile paylaştı.
CHP Edremit ilçe kadın kolları başkanı Sema Önder yayınladığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Kadını karşı ama eşit iki cinsten biri olarak yani kadın – erkek olarak görmek istemediğimiz ve bu anlayış ile eğitimlerimizi, bakış açılarımızı ve de söylemlerimizi değiştirmediğimiz taktirde Işıl son olmayacaktır kaygısı taşımaktayız. Ben CHP Edremit Kadın Kolları Başkanı, siyasi bir kadın örgütünün temsilcisi olarak siyasi sorumluluğumu taşımaktayım. Uzun mücadeleler sonucunda 2011 de İstanbul’da imzalanan Avrupa Konseyi İstanbul Sözleşmesi şimdi mevcut tek adam iktidarı tarafından tırpanlanmak isteniyor ve tartışmaya açılıyor. Mahkemede karısını öldüren, katil olan adam “pişmanım ama tahrik etti” diyerek ya da kravat takarak iyi hal indirimi alıyor. Bunun güvencesini bilen ve kullanan erkekler olduğu gibi günümüzde kadına bakıştaki inanılmaz olumsuz değişim erkeklere cesaret veriyor. Zaten günümüzün sıkışmış ekonomik ve siyasi koşulları da bunu tetikliyor. İnsanlar patlamaya hazır bir bomba gibi. Siyasi erkin herkesin yaşama hakkını sağlaması, kadının koruması için uygun yasalar çıkarması ve fiziki koşulları sağlaması gerekir. Kadın olsun erkek olsun biz siyasilerinde söylemlerine dikkat etmesi ve topluma örnek olması gerekiyor. Kadın cinayetlerinin önlenmesi için ve Işıl’ın son olması için siyasi mücadelemizi sürdüreceğiz.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1