EGE GÜNDEM GAZETESİ

İntihar Girişimcisi Bu Kez Umduğunu Bulamadı

İntihar Girişimcisi Bu Kez Umduğunu Bulamadı
68 views
06 Haziran 2016 - 0:52

Ayvalık ilçesinde; bir GSM operatörü firmasının baz istasyonuna çıkan şahıs 12 saat süresince kendisini ikna edip baz istasyonu direğinden aşağıya indirmek isteyen ekiplere endişeli saatler yaşattı.
Ayvalık’ta geçtiğimiz yıllarda da bir pavyonda çalışan sevgilisinden ayrıldığı için enerji nakit hattına, daha önceki yıllarda da Sarımsaklı’da b ir apartmanın en üst katına çıkarak benzeri intihar şovlarını yapan 38 yaşındaki Göktürk Sorguç, bu kez Ayvalık Cezaevi karşısındaki bir akaryakıt istasyonunun hemen yanındaki baz istasyonu direğine çıkarak kendisini kurtarmak isteyen ve ikna etmek isteyen ekip ve vatandaşlara korkulu saatler yaşattı.
Bugüne kadar; Ayvalık’ta 4 kez olmak üzere; Havran, Kırkağaç, Bergama, Dikili, İznik, Manisa, Torbalı ve Soma’da çeşitli bahanelerle yüksek bina ve enerji nakil taşıyıcısı direklere çıkarak intihar şovları yaptığı öğrenilen Göktürk Sorguç, bu kez de 700 lira para için 30 metrelik baz istasyonuna çıktı.
Ayvalık’ta, önceki gün saat 13.00 sıralarında ‘700 lira borcum var’ diyerek çıktığı baz istasyonu direğinden 155 nolu Polis İmdat hattını arayan Göktürk Sorguç, intihar etmek istediğini söyledi.
Polisin yönlendirmesiyle kısa sürede söz konusu baz istasyonu direğinin bulunduğu alana sevk edilen itfaiye, ambulans ve jandarma ekipleri vatandaşların şaşkın ve endişeli bakışları arasında Sorguç’u çıktığı direkten indirmek için saatlerce dil döktü.
Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı’nın da olay yerine giderek direğin üzerindeki intihar etmek istediğini söyleyen Göktürk Sorguç’a istediği 700 lirayı vereceğini söylemesi üzerine Sorguç bu kez bin 200 lira para talep etti.
Kaymakam Nazlı’nın bu parayı da vereceğini söylemesine rağmen direkten inmek istemeyen Göktürk Sorguç bu kez Balıkesir Valisi Mustafa Yaman’ın olay yerine gelmesini istedi.
Balıkesir merkeze gitmek zorunda olan Kaymakam Nazlı’nın olay yerinden ayrılmasının ardından aslen Ağrı’lı olduğu öğrenilen Göktürk Sorguç’u intihar girişiminden vazgeçirebilmek için ikna çabaları gece saat 02.00’ye kadar sürdü.
Ancak adeta Sorguç’un inadı sürünce ekipler de olay yerinden ayrılınca çıktığı direğin üzerinden inen sahte intihar girişimcisi gecenin karanlığından da yararlanarak zeytinlik arazide izini kaybettirdi.

DSC_1758

SAHTE İNTİHAR GİRİŞİMCİSİ YÜZÜNDEN EKİPLER 12 SAAT SÜRESİNCE GÖREV YAPAMADI
Görgü tanıklarının ifadelerine göre; elinde bir bıçak olduğu belirtilen Sorguç’un direğe tırmanarak kendisini aşağıya indirmek isteyen güvenlik güçleri ve itfaiye ekiplerini tehdit ettiği bildirilirken, bir 112 Acil Yardım Ambulansı’nın sözde intihar girişimcisi nedeniyle olay yerinde hazır bulundurulması nedeniyle olay yerine yakın bir bölgede kalp krizi geçiren bir hastanın yaklaşık 12 kilometre uzaklıktaki Sarımsaklı’daki bir başka ambulans ekibi tarafından evinden alınarak hastaneye götürüldüğü öğrenildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1