EGE GÜNDEM GAZETESİ

Hizmetlerimiz Çiftçilerimiz İçin

Hizmetlerimiz Çiftçilerimiz İçin
124 views
27 Mayıs 2016 - 11:22

Bigadiç Ziraat Odası’nın satın aldığı5 katlı hizmet binası yapılan törenle ile hizmete girdi.

Servi mahallesindeki 5 katlı bina gelin gibi süslenirken, tören ilçe bürokratları ile çiftçileri buluşturdu. Bigadiç Ziraat Odası Hizmet Binasının açılış törenine Kaymakam Barış Aktan, Belediye Başkanı İsmail Avcu, Ziraat Odaları Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Darcan, Balıkesir’e bağlı ilçelerdeki Ziraat Odasıı Başkanları, daire müdürleri, muhtarlar ve çiftçiler katıldı.

bigadiç

Bigadiç Ziraat Odası Başkanı Kanber Salur, yaptığı konuşmada tüm katılımcılara teşekkür etti. Odanın 1971 kurulduğunu anlatan Kanber Salur, “19 bin üyemiz bulunmaktadır. İlçemiz, tarım ve hayvancılıkta oldukça gelişmiştir. Sulu tarım oldukça yaygındır. 75 bin büyükbaş ve 62 bin küçükbaş hayvan varlığına sahibiz. 141 kümeste yıllık 14 milyon etlik piliç yetiştirilmektedir. 8 kümeste ise 138 bin yumurtacı tavuk bulunmaktadır. Çiftçilerimize daha iyi bir hizmet verebilmek için böyle modern bir binaya ihtiyaç vardı. Başkanlığımızda uygun görünce bu binayı satın aldık. Binamız ilçemize ve çiftçilerimize hayırlı olsun”dedi.

 

İlçe çiftçileri adına mutlu bir günü yaşadıklarını belirten Belediye Başkanı İsmail Avcu, “İlçede tarım ve hayvancılığın geliştiğini belirterek, Bigadiç halkı çalışkandır. Sulanabilir 28-30 bin dekar arazimiz var. Adalı ve Topalak barajları da hizmete girince bu alanlar daha da artacak. Çiftçimizin ve hayvancılarımızın daha da zengin olmasını istiyoruz. Bu güne kadar hizmet vermiş olanlara ve şu anki Başkan Kanber Salur kardeşimize teşekkür ediyorum. Binamız Bigadiç halkına hayırlı uğurlu olsun. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Binanın açılış kurdelesi Kaymakam Barış Aktan, Başkan İsmail Avcu ve Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Darcan tarafından kesildi. Törenin ardından konuklara etli pilav ve ayran ikramı yapıldı. 5 katlı Ziraat Odası binasının 950 bin liraya satın alındığı açıklandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1