EGE GÜNDEM GAZETESİ

“Hizmet Ve Gönül Belediyeciliği Yapacağız”

“Hizmet Ve Gönül Belediyeciliği Yapacağız”
95 views
13 Kasım 2018 - 12:59

 

Sındırgı Esnaf ve Sanatkar Odası Başkanı Halil Güner, Ak Parti’den Sındırgı Belediye Başkan aday adayı oldu. Adaylık başvurusunu Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Atla’ya teslim eden Güner, yoğun bir kalabalık eşliğinde basın toplantısı gerçekleştirdi. Burada konuşan Güner, hizmet ve gönül belediyeciliği ile Sındırgı’yı yöneteceklerini söyledi.

Sındırgı Belediye Başkan aday adayı Halil Güner; sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bizim aldığımız siyasi terbiyede görev istenmez verilir anlayışı hakimdir. Dün bize ilçe başkanlık görevi verildiğinde bu görevi en güzel şekilde yapmaya çalıştık.

O gün Yönetim kurulumuzu kadın kollarımızı, Gençlik kollarımızı oluşturup Sahaya inerek 74 mahallemizde mahalle teşkilatlarımızı oluşturduk.

Eğitimli donanımlı Bir teşkilat olarak girdiğimiz seçimlerden, Teşkilat mensuplarımızın gayretli çalışmaları ve Allah’ın da yardımıyla hep zaferle çıktık. Teşkilatçılık anlamında ciddi manada çıtayı yükselttik şu an içinde bulunduğumuz teşkilat binamızı da o dönemde teşkilatımıza kazandırdık.

Bugün gelinen noktada kamuoyunda şahsımıza yönelik oluşan büyük teveccüh sevgi sonrası, yapılan istişareler ve görüşmeler sonrasında o gün bize ilçe başkanlık görevini verenler, bugün bu sevgiye ilgiye karşı duyarsız kalmak olmaz yola çıkmak gerekir kararını verdiler.

Bizde bu vesileyle bugün adaylık başvurumuzu yaptık ve yola çıktık, Allah çıktığımız bu yolda bizleri mahcup etmesin inşallah.

Önceleri bu ülkede siyasi partilerin fikirlerine göre ideolojik belediyecilik yapılırdı. Sonrasında başkanımız partimizin kurucusu, Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığıyla bu ülkede hizmet belediyeciliği başladı, Efsane hizmetler yapıldı. Bu hizmetler sonrasında halkımızın memnuniyeti ve desteği sayesinde tek başına iktidar kazanıldı.

Gelinen noktada bir taraftan hizmet yapılırken bir taraftan da kalpler kırıldı, gönüller Küstürüldü bundan dolayı yeni dönemde hizmet belediyeciliğinin yanında gönül belediyeciliği başlatıldı.

Çıktığımız bu yolda, bir tarafta siyasetin doğasında bunlar olur, hedefe varmak için herşey mübahtır anlayışında olanlarda olacaktır. Bunların saldırıları da olacaktır, karalamaları da olacaktır. Çıkarları uğruna bu anlayışla işbirliği içinde olanlarda olacaktır.

Bir tarafta da bizleri sevgiyle kucaklamak için bekleyenler, hizmet bekleyenler, yaralı gönüller, kırık kalpler ve mağdurların duaları olacaktır.

Ama ben bugün bu salonda şunu görüyorum, bu salondaki bu muhteşem kalabalık muhteşem coşkusuyla adeta haykırıyor ve diyorki ateşler harlansada İbrahim olmaktan vazgeçmeyeceğiz.

Ateş varsa ateşe su taşıyan karıncalar da var, ateş varsa onu Gül bahçesine çeviren Allah’ın yardımı da var diye haykırıyor.

Değerli gönüldaşlar, hazır olun başlıyoruz. Sındırgı’yı bütün mahalleleri karış karış dolaşmaya, demir çarıkları giymeye hazırım. Kapı kapı dolaşıp bütün Gönüller’e dokunmaya hazırım” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1