EGE GÜNDEM GAZETESİ

Hindi ‘Quaresma’ Futbolda Harikalar Yaratıyor

Hindi ‘Quaresma’ Futbolda Harikalar Yaratıyor
96 views
06 Nisan 2016 - 11:23

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde bir hindi oynadığı futbolla görenleri hayrete düşürüyor.Ayvalık’ın en büyük mahallesi Altınova’da bulunan ve Türk Sineması’nın en önemli yapıtlarından Yönetmen Çağan Irmak’ın ‘Babam ve Oğlum’ adlı filmi ile ‘Kurşun Yarası’, ‘Kırık Kanatlar’ gibi ekran tutkunlarının sevilen dizilerine ev sahipliği yapan Salih ve Ali Sural kardeşlere ait çiftlikte bir hindi tam bir futbol tutkunu olarak dikkatleri üzerinde topluyor.

Çiftlik sahiplerinden Salih Sural’ın ‘Glu Glu Spor’ adını verdiği çiftlik çalışanlarının ise ‘Beşiktaşlı Ricardo Quaresma’ adıyla adlandırdığı 2 yaşındaki hindinin bir futbol topunu gördüğü anda yaptığı hareketler ve topun peşinden koşturması ilginç görüntüleri de beraberinde getiriyor.
Hindinin sahibi, Ayvalık’ın sevilen simalarından Salih Sural çiftliğindeki kümes hayvanlarıyla vakit geçirmekten duyduğu mutluluğu ifade ederek, “Çiftliğimizdeki tavuk, horoz, hindi ve kazların yanı sıra kuzu, kedi,m köpek ve atlarla haşır neşir olmak beni çok mutlu kılıyor. Bunu yaparken de onlara bir şeyler öğretmeye çalışıyorum. Adını ‘Glu Glu Spor’ koyduğum bu hindimizin çiftliğe gelen çocukların kendi aralarında oynadıkları futbol sırasında top oynamaya hevesli olduğunu gözlemledim. Özellikle toplara yada yuvarlanan bir cisme karşı ilgisinin olduğunu görünce, onu eğitmeye ve ona futbol eğitimi vermeye karar verdim. Beraber top oynuyoruz. Topu havaya kaldırıyor. Topa kafa atıyor. Çok iyi top sürüyor. Topu sektiriyor. Hatta top oynarken bana çalım bile atıyor. Her gün hindimizle 15-20 dakika öğrendiklerini unutmaması için topla idmanlar ve antrenmanlar yapıyoruz. Böylelikle de kendi kendine sportif aktivitesini de arttırmaya çabalıyoruz ”dedi.

hindi futbol1
Birkaç tane daha futbolcu hindi yetiştirip, hindi futbolculardan oluşan bir takım kurmayı hedeflediğini vurgulayan Sural, “Böylelikle hindiler arasında maç yaptırmayı düşünüyorum” ifadelerini kullanarak, “Hayvanları sevelim. Onları koruyalım. Eğitim amaçlı olsa bile onlara asla zarar vermeyelim” diye konuştu.
Salih Sural, futbol meraklısı hindisinin videolarını bir sosyal paylaşım sitesindeki kişisel sayfasında paylaştığında da tıklanma rekorları kırdığını sözlerine ekledi.
Çiftliğin müdavimlerinden Sevil Teker adlı bir ev hanımı ise bir hindinin futbol oynamasına ilk kez şahit olduğunu vurgulayarak, “Çok keyifliydi. Çok da ilginç bir şeydi. Çok hoşumuza gitti. Geçen hafta buradaydık. Benim ufak oğlum ile birlikte top oynamaya başladılar. Oğlum top oynarken, hindi de topla oynamak istedi ve ufak oğlumla adeta kavga eder gibiydiler. Bizde bu son derece keyifli sahneyi hep birlikte izledik. Gerçekten çok farklı bir hindi” ifadelerini kullandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1