EGE GÜNDEM GAZETESİ

Hayır Yemeğine 2 Bin Kişi Katıldı

Hayır Yemeğine 2 Bin Kişi Katıldı
138 views
20 Mayıs 2016 - 10:44

Balıkesir’in Balya ilçesinde, Yenikavak Mahallesi’ndeki geleneksel hayır yemeği yöre çiftçilerini, bürokratları ve siyasileri bir araya getirdi.
Balya mahallesinde köylü kadınların hazırladığı etli nohutlu,koyun etinden kaplama,etli fasulye,pilav ,ayran ve höşmerim, yaklaşık 2 bin kişiye ikram edilirken, bolluk, bereket ve yağmur için dua edildi.
Köylü kadınların hazırladığı 14 kaplama 6 etli nohut 7 etli fasulye kazan 10 kazan pilav, birlikte ikram edilirken, sıcak bie şekilde servis edildi. Köylü kadınların hazırladığı yemekler köy meydanında kurulan masalarda ikram edilirken, köy camisinde mevlit okundu.
Öğle namazının kılınmasının ardından bolluk ve bereket ve yağmur duaları yaptı. Hayıra Balıkesir Valisi Mustafa Yaman,Balya Kaymakamı Hakan Balsözen,Belediye Başkanı Osman Kılıç,İl Jandarma Komutanı Ömer Arık,İlçe Jandarma Komutanı Ferhat Kaya,Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Yasin Sağay,İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı,Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa Akbıyık,Balya İlçe Millieğitim Müdürü Faruk Sözener,MüsiadBaşkanı Harun Ertaş,Küçüksan Başkanı Ahmet Sakbaş,Akparti İlçe Başkanı Şaban Özel,DP İl Başkanı Tamer Alver ve Yeni Kavak Mahallesi Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Müslüm Topal ile birlikte ilçe merkezi ve çevre mahallelerden yaklaşık 2 bin kişi katıldı.
Yenikavak Mahallesi Muhtarı Yılmaz Yetişir, ”Elbirliğiyle hayır için toplandık. Yemek ikram ediyoruz. Dualar okuyoruz. Bolluk ve bereket olsun diye hayır yapıyoruz” dedi.Akparti Belediye Meclis Üyesi SamaettinAkınıcı, ”Köyümüzde güzel hayırlar yapıyoruz. Bütün köylüleri davet ediyoruz. Yemekler yapıyoruz. Pilavlar ikram ediyoruz. Şimdi de mevlitler okunuyor. İnşallah, bolluk bereket diliyoruz. Rabbimizden, bol bereket istiyoruz” dedi.
Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Müslüm Topal, Hayrımıza, ilçemizden ve çevre köylerden büyük katılım oldu. Bu hayrımızı geleneksel hale getirdik. Allah, dualarımızı kabul etsin” ifadelerini kullandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1