EGE GÜNDEM GAZETESİ

Hayati İnanç ve Can Veren Pervanelere Yoğun İlgi

Hayati İnanç ve Can Veren Pervanelere Yoğun İlgi
1.048 views
26 Kasım 2019 - 13:18

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde Sındırgı Belediyesi, İlim Yayma Cemiyeti ve sponsorlar işbirliği ile Eğitimci-Yazar Hayati İnanç tarafından “Can Veren Pervaneler” isimli konferans gerçekleştirildi.

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde Sındırgı Belediyesi, İlim Yayma Cemiyeti ve sponsorlar işbirliği ile Eğitimci-Yazar Hayati İnanç tarafından “Can Veren Pervaneler” isimli konferans gerçekleştirildi.

Gündüz vakti olmasına rağmen konferansa ilgi büyüktü. Sındırgı Belediyesi Akpınar Yaşam Merkezinde gerçekleştirilen konferansa İlçe Kaymakamı Zafer Oktay, Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, protokol üyeleri ve ilçeden, çevre il ve ilçelerden 1500’e yakın vatandaş katıldı.

Kendi Hayatından Örneklerle Yaşamı Anlattı
Katılımcıları selamlayan İnanç, kendi hayat hikâyesinde bazı bölümleri dinleyicilerle paylaştı. Özellikle lüzumsuz işlerle uğraşmadan, kendimizi mutlu edecek işlere yönelmemiz gerektiğini, hayatın ölümle sınırlı olduğunu ve o sürecinde kısa olduğunu belirten İnanç ahirete de hazırlıklı olunması gerektiğini söyledi. İnsanlara yardım etmenin ve insana yatırımın önemini anlatan İnanç, kitap okumanın kazandırdıkları üzerinde açıklamalar yaptı. Özellikle gençlerin uyarılara, kendilerini geliştirmeye çok dikkat etmeleri gerektiğini belirtti. Türk milletinin kararlılık ve iradesinin çok sağlam temeller olduğunu belirten İnanç, etkinliğin sonunda katılımcılara teşekkür etti.

Başkan Yavaş “ Biz Mutlu Olursak, Etrafa Mutluluk Saçarız. “
Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, “Hayatta biz mutlu olursak etrafa da mutluluk saçarız. Bu memlekette Rabbim yüzümüzden tebessümü eksik etmesin. Samimi olarak birbirimize davranan insanlardan eylesin. Rabbim bu ülkede bu bayrak altında ilelebet mutlu şekilde yaşatsın.Bugün gerçekten muhteşem bir atmosfer. Hayati İnanç hocamızı ikinci kez ilçemizde ağırlıyoruz. Gündüz vakti olmasına rağmen şu salon dolu. Katkı ve katılım sağlayanlara teşekkür ediyorum. Sındırgı Belediyesi olarak bu tür etkinliklerimize ara vermeden devam edeceğiz. Bu tür organizasyonlar kendimizi geliştirmemize, bazı olayların farkına varmamıza da vesile oluyor.” dedi.

En değerli işin insana yatırım olduğuna dikkati çeken İnanç, katılımcılara tavsiyelerde bulunarak, bol bol kitap okumalarını, boş işlerden uzak durmalarını önerdi.

Konferans sonunda Araştırmacı Yazar Hayati İnanç’a Sındırgı Kaymakamı Zafer Oktay ve Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş tarafından hanımeli çarşısında üretilen hediye sepeti takdim edildi. Konferansın gerçekleşmesine katkı sağlayan sponsorlara da günün anısında plaket takdimi gerçekleşti.
Yazar İnanç program sonrasında kitaplarını imzaladı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1