EGE GÜNDEM GAZETESİ

“HATALARIMI BİLİYORUM”

“HATALARIMI BİLİYORUM”
152 views
13 Kasım 2018 - 12:53

 

Edremit eski belediye başkanı Yunus BOZBEY geçtiğimiz gün AK Partiden aday adayı olduğunu açıkladı.
EDREMİT’İ EN İYİ BİLENLERDENİM
Aday adaylığı açıklamasında konuşan Yunus BOZBEY; Bu gün siyasi bir konuşma yapmayacağım. Bu gün sizlerle muhabbet eşliğinde, dertleşerek, sohbet edeceğim. Öncelikle kendimi tanıtmak istiyorum. Evliyim Allahın emaneti olan iki tane evladım var. Yunus BOZBEY kimdir? Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun emekli imam Arslan BOZBEY ve Ayşe BOZBEY’in oğluyum. İvrindi’nin Hüseyinbeyoba mahallesindenim. 1978 yılında Altınoluk’a geldik. İlkokul beşi ve Edremit İmamhatip lisesini bitirdim. 1980 yılında İhtilalden sonra Edremit’e geldik, liseyi İzmir’de okuduktan sonra, Tokat Meslek Yüksek Okulunu bitirdim. Askerliğimi bitirdikten 1992 yılında Edremit belediyesinde fen işleri Müdürü olarak göreve başladım. Sırasıyla Edremit Belediyesinde Fen İşleri Müdürlüğü ve Başkan Yardımcılığı yaptım.
REİSİMİZİN YOLUNDAN YÜRÜYORUZ
O dönemde resimiz Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Belediye Başkanıydı. Yazlıkçılar geldiğinde onun hizmetini öve öve bitiremiyorlardı. O zaman ona karşı bir sempatim oluştu, ona karşı bir gönül bağlılığım oluştu. Bu yola çıkmaya karar verdiğim de o zamanın ilçe Başkanı Özkan Kardeşimle görüşerek, o zamanın milletvekili Edip Uğur’la görüşerek, o zamanın il başkanı şimdiki Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ile görüşerek, Allah rahmet eylesin o zamanın Balıkesir Belediye Başkanı Sabri Uğur ile görüşerek çalıştığım kurumdan istifa ederek Edremit Belediye Başkan aday adaylığına müracaat ettim. Allah nasip etti ve o dönemki ilçe başkanlığı, il başkanlığı, genel merkezimiz bana teveccüh etti ve aday gösterdiler. Bizde birlik ve beraberlik içerisinde yılmadan, usanmadan, gecemizi gündüzümüze katarak 2004’teki yerel seçimleri aldık ve Edremit Belediyesini kazanmış olduk.
HAYALLERİ GERÇEKLEŞTİRDİK
2004’ten 2009’a kadar güzelde hizmet yaptık. Yüzeysel örnek verirsek; diş hastanesi, cumartesi ve pazartesi kapalı pazar yeri, belediye binası, kaz dağlarından getirilen içme suyu, çocuk bahçeleri, halı sahalar, basket sahaları ve buna benzer… Yine devlet yatırımı olarak; adliye sarayı, toki, kapalı spor salonu, hastanenin tamamlanması, okullar ve havaalanının uluslar arası havaalanı olmasına vesile olduk.
HATALARIMI BİLİYORUM
Hepiniz futbol sahasını bilirsiniz futbol sahası iki unsurdan teşekkül eder, futbol oynanan alan ve tribün. Ben 2004’te direk sahadaydım. Sahada olduğum içinde etrafımı göremedim. Sahanın içinde her noktayı görmeniz imkansız ve hatalarımla, siyasi tecrübesizliğimle güzel hizmetler yapmamıza rağmen az bir farkla seçimi kaybettik. 2009’dan bu yana tribünden o sahanın her bir milimetre karesini izledim. Nerde hata yaptığımı, siyasi tecrübesizliğimi öğrendim. Şuanda karşınızda hatasını bilen, siyasi tecrübesine erişmiş bir Yunus Bozbey var. Birlik ve beraberliğimizi bozmadan bozdurmadan ,bu birlik ve beraberliğimize yeni arkadaşlar ilave ederek hep beraber omuz omuza, gece gündüz hedefimize ulaşacağız. Edremit’in siyasi analiz raporunu çıkardım! Edremit nasıl kazanılır onu en iyi şekilde irdeledim. Yunus BOZBEY olarak sizlere taahhüdümdür Edremit’i alacağım Allahın izniyle.
BU YOLDA HEP BİRLİKTEYİZ
Adaylığımız geldikten sonra hep beraber bu işe omuz vereceğiz şimdi duyar gibiyim. Eeeey Yunus Bozbey adaylığın gelmezse n’olacak? İşte ilçe başkanım burada sizlerde şahit olun hangi arkadaş gelirse gelsin bütün benliğimle varlığımla onun yanında olacağıma sizlere söz veriyorum. Hedef bir, gaye bir, amaç bir Allah yolumuzdaki engelleri birer birer kaldırmayı nasip etsin bizlere… İstikametimiz güzel, gönlümüz güzel, yüzümüz güleç bir şekilde hedefimize ulaşacağız. Sizlerle birlikte çıktığımız bu yolda Edremit Belediyesini alarak Edremit’e en güzel hizmetleri sunacağız, Edremit belediyesinin vatandaşlara yapması gereken hizmetleri en kısa zamanda, en iyi şekilde yapacaktır. Bunun yanı sıra Edremit’imizin yatırım anlamında, istihdam anlamında bütün yatırımcıları buraya çekeceğiz hedefimiz, amacımız Edremit Belediyesi, Edremit’i almak için gazamız mübarek olsun. Durmak yok yola devam.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1