EGE GÜNDEM GAZETESİ

“Halkın Malı Halkındır”

“Halkın Malı Halkındır”
106 views
12 Haziran 2016 - 1:29

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka son noktayı koydu..

 Akçay Mahallesi’nde kordona çakılan kazıklar Belediye Başkanı Kamil Saka’nın talimatı ile kaldırıldı. Başkan Saka, “Hukuki işlemleri başlatarak kordondaki işgale son verdik. Akçay kimsenin çiftliği değildir. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimseye yedirmeyiz” dedi.

 

Edremit’in turistik Akçay Mahallesi’nde dört yıl önce icradan satılan ve kordon yürüyüş yolu üzerinde kalan alana 2 Haziran tarihinde mülk sahipleri tarafından kazık çakıp ‘özel mülk girilmez’ levhası asılmıştı. Tartışmaları da beraberinde getiren kordon için son noktayı Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka koydu. Kamulaştırma çalışmaları devam eden Akçay kordonunda ki kazıklar Edremit Belediye Başkanı CHP’li Kamil Saka’nın talimatı ile sökülerek temizlendi.

 

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Akçay’daki arsaların satışı, ihalenin feshi davaları eski yönetimler döneminde gerçekleşmiştir. Mülk sahiplerince kazık çakma ve benzeri tasarruflara 3621 sayılı Kıyı Kanunu’nun 8. Maddesi hükmü gereğince, uygulama imar planı bulunan yerlerde duvar, çit, parmaklık, tel örgü, hendek, kazık ve benzeri engeller oluşturulamaz şeklidedir. Moloz, toprak, cüruf, çöp gibi kirletici ve çevreyi bozucu etkisi olan atık ve artıklar dökülemez, kazı yapılamaz. Kanun gayet açıktır. Halkın kullanım alanını engelletmem. Benim dönemimde olmasa bile yapılan usulsüzlükler ve yanlışları halk yararına düzeltmek için her şeyi yaparım. Halkın malı halkındır. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimseye peşkeş çekmedik, çekmeyeceğiz. Akçay kimsenin çiftliği değildir. Hukuki girişimleri başlatarak kordondaki işgale son verdik.” dedi.

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1