EGE GÜNDEM GAZETESİ

HALKA HESAP VEREN VEKİL

HALKA HESAP VEREN VEKİL
449 views
31 Ekim 2019 - 11:36

Milletvekili AV.Belgin Uygun,  Bu Tür Ziyaretleri İle Hem Stkları Hemde  Balıkesir Halkını Bilgilendirip Halkın Takdirini Alırken Partisine De Artı Puan Kazandırıyor

AK Parti Balıkesir Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Av. Belgin Uygur Balıkesir’de ziyaretlerde bulundu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez tarafından Bandırma’da açılan Bor Karbür Tesisinin açılışında hazır bulunan Uygur,ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Milletvekilleri ile birlikte AK Parti Bandırma İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Aynı gün akşam Bandırma Basketbol Gençlik ve Spor Kulübü’nün hayata geçirdiği “Kız çocukları için psikolojik sağlamlık geliştirme programı ve aile eğitim sürecini destekleme projesinin” tanıtım toplantısına iştirak etti.Milletvekili Uygur, Bor Karbür Tesisinin temelinin atılarak stratejik bir üretim merkezini hayata geçirdiklerini ifade ederek “Bu tesis savunma sanayi başta olmak üzere bir çok alanda stratejik üretim yapacak. Ülkemizin kaynakları yine bu ülkenin geleceğine hizmet edecek. Savunma da yerlilik oranını artıracak, ordumuzun gücüne güç katacak Bandırma Bor Karbür tesisinin Bandırmamız’da kurulacak olması bizi ayrıca mutlu ediyor.2 yıl gibi kısa bir sürede bitmesi planlanıyor. Dünyanın bor kaynaklarının %73’si ülkemizde bulunuyor.Ülkemiz Bor’u işleyerek birçok farklı sektörde kullanılmasını sağlıyor” dedi.

Uygur ziyaretleri kapsamında Beyaz Ay Derneği’nin Balıkesir Şubesini ziyaret ederek Dernek Başkanı Ali Aysu ile derneğin faaliyetlerini konuştu. Uygur, engelliler için hem Türkiye çapında hem de tüm şehirlerde önemli çalışmalar yapan derneğin Balıkesir’de de çok güzel işler ortaya koyduğunu ifadeetti. Milletvekili Uygur,derneğin ardından AyşeAysu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret ederek öğrenciler, veliler ve eğitimcilerle biraraya geldi, merkezle ilgili bilgi aldı.

Uygur, Balıkesir Süt Üreticileri Birliği’ni ziyaret ederek Başkan CihatŞimşek ve Yönetim Kurulu ile biraraya geldi. Ardından Balıkesir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’ni ziyaret ederek Başkan Mustafa Kemal Çakırca ve şube başkanları ile görüştü.Uygur, Süt Birliği ile Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliklerini ziyaretinde Balıkesir’in süt ve et üretimiyle ilgili görüş alışverişinde bulunduğunu ifade ederek “Hem süt üretiminde hem de  hayvan yetiştiriciliğinde ülkemizin lokomotif bölgelerinden olan ve en önemli yetiştiricilik merkezi konumundaki Balıkesirimizdeki üreticilerimizle görüştük, taleplerini, önerilerini dinledik. Biz Hükümetlerimiz döneminde tarım ve hayvancılığı destekleyen programlarımızı sürdürülebilir şekilde uyguladık. Hayvancılık, süt, mazot, yem, gübre ve birçok desteğimize de devam  ediyoruz” dedi.

Uygur, MÜSİAD Balıkesir’in Olağanüstü Genel Kurulu neticesinde Balıkesir Şubesinin yeni başkanı olan Erdem Özer’e de hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Sındırgı’da açılan Kışla MüzeHan’ın açılışına katılan Uygur, “Sındırgı Belediyesi tarafından açılan hem kültür hem turizm açısından ilçemize önemli katkısı olacak Kışla MüzeHan’da emeği geçenlere ve Belediye Başkanımız EkremYavaş’a teşekkür ederiz. Yolunuz güzel ilçemiz Sındırgı’ya düşerse buraya mutlaka uğrayın.Hem müze hem butik otel olan ve geleneksel şekilde tasarlanan odalarda tarihe kısa bir yolculuk yapacaksınız” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1