EGE GÜNDEM GAZETESİ

Hakkı Armutçu Caddesi’nde Yenileme Çalışmları Başladı

Hakkı Armutçu Caddesi’nde Yenileme Çalışmları Başladı
121 views
27 Mart 2016 - 19:50

Burhaniye Belediyesi şehir genelinde çalışmalarını sürdürüyor. Belediye ekiplerinin dur durak bilmeden gösterdikleri çalışma performansıyla Burhaniye’de ki eksikler giderilmeye devam ediyor.Burhaniye’nin 4 ana arter yolunun yapımlarını sürdüren Burhaniye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Öğretmenler Mahallesi Hakkı Armutçu Caddesi yol yapım işlerine başladı.

Burhaniye’nin en kalabalık nüfusuna sahip mahallelerinden olanÖğretmenler Mahallesi Merkez yolu Hakkı Armutçu Caddesi yeniden düzenleme işlerine Belediye Fen İşleri ilk olarak caddenin yağmur suyu hattın yapılması ile başladı. 75 metre, 300’lük korige boru ile yağmur sularının bertarafı sağlanacak. Yağmur suyu hattı çalışmalarından sonra eski asfalt yolun sökümü ve park taş döşeme işleri başlayacak. Kaldırım ve yeşil alan gibi düzenlemelerin bulunmadığı yolda, kaldırım, yağmur oluğu ve yeşil alan düzenlemeleri de yapılacak.

12801667_1663424303924265_1641023024975005045_n

2 YILDA 110 BİN METREKARE PARKE TAŞ

Burhaniye genelinde ki tüm yollar Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal tarafından yenilenirken göreve geldiği ilk zamanlarda “Hiçbir vatandaşımızı çamura bastırmayacağız” sözünü tutarak yollar yenileniyor. Burhaniye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından hummalı bir şekilde devam eden yol yapım çalışmaları, kırsal mahalle ve merkez mahallelerinde birçok yerde devam ederken, 2014 ve 2015 yıllarında,Necdet Uysal Belediye Başkanlığı görevine geldikten sonra,Burhaniye’ye toplamda, 110 bin metrekare parke taş döşendi. Belirli bir plan dahilinde yol yapım çalışmaları Burhaniye Belediyesi tarafından sırasıyla devam ediyor.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ORJAN YOLUNA BAŞLIYOR

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi de Burhaniye’de yapacağı yol çalışmalarına başladı. Pelitköy sahil içmeler yolunda sıcak asfalt için yolun bakımını yapan Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, Orjan yolu olarak bilinen Altın Yol caddesi ve devamı olan Rauf Denktaş Bulvarı için de önümüzde ki hafta çalışmalara başlıyor. BASKİ’nin kanalizasyon işlerini bitirmesinin ardından Ören Ayaklı Kavşağından Akçay sınırına kadar olan yolda sıcak asfalt yol yapım çalışmalarına Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı başlayacak.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1