Balıkesir Üniversitesi 2023 yılı personel alımlarına başladı! 2023 Balıkesir Üniversitesi personel başvuruları! BAÜN personel başvuru şartları!

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) 2023 yılı için bünyesinde çalıştırmak üzere çeşitli iş kollarında personeller alacağını duyurdu. Bu haber üzerine vatandaşlar internette en çok "Balıkesir Üniversitesi personel alım şartları, Balıkesir Üniversitesi personel başvuru tarihi, Balıkesir Üniversitesi hangi mesleklerden personel alacak?" sorularını araştırdı.

Gürel Uçak
Gürel Uçak Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Balıkesir Üniversitesi, çeşitli birimlerinde istihdam etmek üzere 76 sözleşmeli personel alımı yapacak. İlan, 4 Aralık 2023 tarihine kadar başvuruların kabul edileceğini duyurdu. İşte başvuru şartları ve detaylar:

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI DETAYLARI

Genel Şartlar:

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.

Özel Şartlar:

 1. Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan şartları taşıyor olmak.
 2. 2022 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak.
 3. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 4. Tüm pozisyonlar için ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dahil) şartını kabul etmek, vardiyalı ve nöbet usulü çalışmasına engel durumu bulunmamak.
 5. Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesinin "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler." hükmüne uygun olması.
 6. Adaylarla hizmet sözleşmesi yapılacak olup, sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmeyen adayların sözleşmeleri bir ay içerisinde feshedilecektir.
 7. Adaylar Üniversitenin Balıkesir ili merkez ve ilçelerinde bulunan tüm yerleşkelerinde çalışma şartlarını kabul etmek.

Başvuru Şekli, Yeri ve Zamanı:

 • Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece birine başvurabilecekler ve başvuruda bulundukları pozisyonun pozisyon kodunu belirtmelidirler.
 • Başvurular, ilanın resmi gazetede yayımlandığı tarihten itibaren on beş gün içinde (mesai saati bitimine kadar) Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Çağış Yerleşkesi BALIKESİR adresine şahsen yapılacaktır.
 • Başvurular, eksik belge ile ya da süresi içerisinde yapılmayan başvurular ile posta, faks veya internet üzerinden yapılan başvurular işleme alınmayacaktır.

Başvuruda İstenilen Belgeler:

 1. Fotoğraflı başvuru formu.
 2. Nüfus cüzdanı fotokopisi.
 3. Diploma fotokopisi (e-Devlet çıktısı kabul edilecektir.)
 4. 2022 yılı KPSS sonuç belgesi.
 5. Varsa SGK prim günlerini gösterir belge.
 6. Başvurulan unvanda isteniyorsa Yabancı Dil Belgesi (son başvuru tarihinden önceki 5 yıl içinde alınmış.)
 7. Başvurulan unvanda isteniyorsa iş tecrübesini gösterir onaylı belge/katılım belgesi/sertifika.

Başvuruların Değerlendirilmesi ve Sonuçları:

 • Başvuru sonunda yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın 2022 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınarak, sözleşme yapmaya hak kazananların isim listesi, işe başlamaları için gerekli belgeler ile teslim edilecek yer ve zaman başvuru bitim tarihi itibariyle en geç 10 (on) iş günü içerisinde Üniversitenin http://www.balikesir.edu.tr adresinde ilan edilecektir.
 • Adayların puanlarının eşit olması durumunda mezuniyet tarihi önce olan, bunun da eşit olması halinde doğum tarihi büyük olan adaya öncelik tanınacaktır.
 • Her pozisyonun dört katı kadar yedek belirlenecektir.

20 Kas 2023 - 20:05 Balikesir/ Balikesir- Gündem

Muhabir  Gürel Uçak

Son bir ayda egegundem.com.tr sitesinde 1.640.826 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ege Gündem Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ege Gündem Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Ege Gündem Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Ege Gündem Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.