EGE GÜNDEM GAZETESİ

Güvenli, Huzurlu Ve Doğal Spor Merkezi Oluyor

Güvenli, Huzurlu Ve Doğal Spor Merkezi Oluyor
83 views
06 Ekim 2016 - 10:09

Bandırma Paşakonak Mahallesi’nde bulunan ve üst kullanım hakkı 2 yıllığına Bandırma Belediyesine devredilen General Balcı Çamlığı’nda vatandaşlarımızın akşam saatlerinde de güvenle spor ve yürüyüş yapabileceği bir yer haline getirmek için çalışmalar devam ediyor.

Balcı Çamlığı’nda elektrik direkleri için hatlar çekiliyor. Ağaçlı alanın dışında kalan, ağaçsız bölgeye doğal çim sahadan oluşan küçük bir saha ve tenis kortunun zeminlerinin betonları döküldü. Çocukların oynayabileceği kum bir alan ve fitnes alanı yapımı tamamlandı. Yeni yürüyüş yolları açılmasıyla yürüme alanı 3 km’ye çıktı. Yürüyüş yolunun kenarlarına ağaçtan traversler yerleştirildi. Spor yapan vatandaşlar için en uygun zemin tercih edildi. Ponza taşından elde edilen kumsu bir örtü ile yürüyüş yolu kaplanmaya başlandı. Ardından bu yolun aydınlatması yapılacak.

Yürüyüş yolunun uzatılmasının yanı sıra 2 kilometreden oluşacak olan bisiklet yolu yapılıyor. Bisiklet yolunun düzlemesi tamamlandı, üzerine mıcır döküldü. Bisiklet yolunun üst uygulaması ve kaplaması yapıldıktan sonra aydınlatması yapılacak.

General Balcı Çamlığı’na gelen vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamında sporlarını yapmaları için çamlığın etrafı çevrilecek. Giriş kısmına da güvenlik noktası konulacak. Güvenlik noktasının inşaatının büyük kısmı tamamlandı.

General Balcı Çamlığındaki gelişmelerle ilgili konuşan Başkan Mirza: “General Balcı Çamlığımızın doğal yapısına uygun olarak çalışmalarımız devam ediyor. Orada hiçbir ağaca zarar verilmiyor. Böyle bir şey düşünülemez bile. Pazaryeri inşaatımız için birkaç ağacı sökmemiz gerekmişti. Biz de ağaç sökme makinası getirerek ağaçları buradan alıp başka bir yerde yaşamalarını sağlamıştık. Balcı Çamlığımızda hiçbir ağaç sökülmedi. Ağaçların bakımları; budaması ve ilaçlamaları yapıldı. Ayrıca ağaçsız alanlara da yeni ağaçlar dikeceğiz. Çamlığın etrafını çitle çevireceğiz ve güvenlik görevlisi koyacağız. Böylece tüm vatandaşlarımız huzur ve güven içinde sporlarını yapabilecekler. General Balcı Çamlığımız, güvenli, huzurlu ve doğal yapısıyla spor merkezi oluyor. Tüm Bandırmamıza hayırlı olsun” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1