EGE GÜNDEM GAZETESİ

‘Griden grilik, yeşil çevreden özgürlük doğar’

‘Griden grilik, yeşil çevreden özgürlük doğar’
123 views
06 Nisan 2016 - 10:51

 

Kalaycılar Mahallesi’nde oluşturulan Karesi Kent Konseyi Hatıra Ormanı fidan dikme etkinliğinde konuşan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Bir şehir inşa ederken yalnızca binalara ve yollara ağırlık verirseniz, şehri şehir yapma çabanız eksik demektir. Gri binalardan gri düşünceler doğar. Yeşille donatılmış çevreden ise özgün ve özgür fikirler doğar” dedi.

Karesi Kent Konseyi, Kalaycılar Mahallesi’nde oluşturulan Hatıra Ormanı’nda fidan dikerek, can suyunu verdi. Yüzlerce fidanın toprakla buluştuğu etkinliğe Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Kent Konseyi Başkanı Mürsel Sabancı, Kent Konseyi üyeleri, öğrenciler ve Kalaycılar Mahallesi sakinleri de katıldı. Vatandaşlarla birlikte fidan dikerek ilk can suyunu veren Başkan Yücel Yılmaz, Hatıra Ormanı fidan dikimi etkinliğinde yaptığı konuşmada, yaşanılan çevrenin güzelleşmesi ve yaşam standartlarının arttırılmasına yönelik bir çok projeyi hayata geçirdiklerini kaydetti.

PEYGAMBERİMİZİN İZİNDEN GİDİYORUZ

Hükümet tarafından başlatılan ağaçlandırma seferberliğine katkı sağlamak için çalıştıklarını ifade eden Başkan Yılmaz, “Bir şehir inşa ederken yalnızca binalara ve yollara ağırlık verirseniz, şehri şehir yapma çabanız eksik demektir. Bizim şehir anlayışımızın temelinde insan var, canlı hayatı var. Vatandaşlarımızın doğadan ve tabi hayattan kopmamasına özen gösteriyor, bu doğrultuda önemli çalışmalara imza atıyoruz. Gri binalardan gri düşünceler doğar. Yeşille donatılmış çevreden ise özgün ve özgür fikirler doğar. Karesi Kent Konseyi de bir Hatıra Ormanı oluşturarak, önemli bir adım attı. Kendilerine ve ‘dikili bir fidanım olsun’ diyen tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, ormanımızın kentimize hayırlı olmasını diliyorum. Biz, Peygamber Efendimizin ‘kıyametin kopacağını bilseniz dahi elinizdeki fidanı dikin’ emrinin takipçisi olacağız” dedi. Başkan Yılmaz konuşmasının ardından fidan dikerek, can suyunu verdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1