EGE GÜNDEM GAZETESİ

“Gönülleri İmar Ediyoruz”

“Gönülleri İmar Ediyoruz”
157 views
13 Nisan 2016 - 11:47

 

Karesi Kent Konseyi Çevre, İmar ve Şehircilik Çalışma Grubu’nu ağırlayan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Bizim görevimiz sadece şehri değil, aynı zamanda gönülleri imar etmektir. Yeni şehircilik projelerinde asıl olan insandır. Bizler, insana imkan hazırlayacağız” dedi.

Karesi Kent Konseyi Çevre, İmar ve Şehircilik Çalışma Grubu, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı ziyaret etti. Karesi Kent Konseyi Başkanı Mürsel Sabancı, Çalışma Grubu Başkanı Ayla Güngör, Başkan Yardımcısı Şule Şahan ve çalışma grubu üyelerinin katıldığı ziyarette, 2016 yılında Karesi İlçesi’nde yapılacak olan çevre ve şehircilik ile ilgili faaliyetlerin planlaması, 2016 hedefleri konularında Başkan Yücel Yılmaz’a bilgiler verildi. Geliştirilen projelerin her şeyden önce insan odaklı olması gerektiğini söyleyen Başkan Yücel Yılmaz, “Bizim görevimiz sadece şehri değil, aynı zamanda gönülleri imar etmektir. Çalışmalarımızı bunun bilinciyle sürdürüyoruz. Yeni şehircilik projelerinde asıl olan insan. Bizler, insana imkan hazırlayacağız” açıklamasında bulundu.

şehrin yanı sıra gönülleri imar ediyoruz1

EN BÜYÜK DESTEKÇİMİZ KARESİ HALKI

Karesi Belediyesi olarak kenti ortak akıl ile yönettiklerini söyleyen Yılmaz, ‘katılımcı belediyecilik’ vurgusu yaptı. “Kişiliği ve kimliği olan bir şehir oluşturmak için çalışıyoruz” diyen Yılmaz, bu süreçte en büyük desteği sivil toplum kuruluşlarından ve Karesili vatandaşlardan aldıklarını da sözlerine ekledi. Çalışma Grubu Başkanı Ayla Güngör ise grup üyelerini şehircilik ve çevre gibi konularda hazırladıkları projelerle kentin marka değerine katkıda bulunmaya çalıştıklarını ifade etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1