EGE GÜNDEM GAZETESİ

“GÖNLÜ ZENGİN İNSANLARIMIZ BALIKESİR’İN EN BÜYÜK DEĞERİ”

“GÖNLÜ ZENGİN İNSANLARIMIZ BALIKESİR’İN EN BÜYÜK DEĞERİ”
74 views
20 Kasım 2018 - 11:46

Balıkesirli hayırsever Habil Say tarafından eşi Sevim Say adına inşa edilen 19 No’lu Sevim Say Aile Sağlığı Merkezi düzenlenen törenle açıldı.
Açılış törenine Vali Ersin Yazıcı başta olmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Altıeylül Kaymakamı Dr. Oktay Kaya, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ve il protokolü katıldı.
TÜRKİYE’DE SAĞLIK HİZMETLERİNDE ÖNEMLİ GELİŞMELER YAŞANDI
Sağlık Merkezinin açılış töreni öncesinde konuşan Vali Ersin Yazıcı, Türkiye’de sağlık hizmetlerinde önemli gelişmeler yaşandığını kaydetti. Vali Yazıcı, hayırsever tarafından Altıeylül’e böyle bir merkezin kazandırılmasından gurur duyduğunu söyledi.
Türkiye’de sağlıkta önemli gelişmeler olduğunu dile getiren Yazıcı, sağlık hizmetlerinin halkın tamamını kapsadığını bildirdi. Tesisin yapımında emeği geçen ve hayırsever Habil Say’a teşekkür etti.
TÜM HİZMETLER HALKIMIZIN MUTLULUĞU İÇİN
Tüm hizmetlerin insanların daha huzurlu, sağlıklı ve mutlu yaşamaları için yapıldığının altını çizen Vali Yazıcı, “Bu eserin ortaya çıkmasını sağlayan ve maddi olarak desteklerini sunan Say ailesine teşekkür ediyorum. Gönlü zengin, hayırsever insanlarımız Balıkesir’in en büyük değeri. Açılışını yaptığımız Aile Sağlığı Merkezi’nin Balıkesir’e, Altıeylül ilçemize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.
Merkezin açılış kurdelesini de birlikte kesen protokol mensupları, açılışın ardından merkezleri gezerek yetkililerden bilgi aldı.
Altıeylül Bahçelievler Mahallesi Defne Sokak’ta hizmet verecek olan Aile Sağlığı Merkezi; toplam 648,13 m² kapalı alanda 9 hekimlik olarak inşa edildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1