EGE GÜNDEM GAZETESİ

Gömeç’te Yol Ortasındaki Direklere Tepki

Gömeç’te Yol Ortasındaki Direklere Tepki
185 views
15 Mart 2016 - 13:22

Gömeç ilçesinde, Kemalpaşa Mahallesi Kaayıt 2. Sokakta yolun ortasındaki TELEKOM’a ait ahşap telefon direkleri vatandaşları tepkisini çekiyor.

3 yıl önce Gömeç Belediyesi tarafından söz konusu sokağa parke taşlarının döşendiğini belirten vatandaşlar, o günden bu yana halen daha hiçbir şekilde bu direklerin yetkililer tarafından bulunduğu yolun ortasından kaldırılmadığını savunuyor.

Havanın karardığı saatlerde ilçe dışından gelip sokaktan geçmek isteyen sürücülerin, sokağın ortasındaki ahşap direklerin üzerinde herhangi bir uyarıcı levhanın bulunmaması sonucunda bu direklere çarparak kaza yaptıklarını belirten mahalle sakinlerinden Hakan Uçar yıllardır bu olumsuzluğu yetkililere bildirmelerine rağmen sonuç alamadıklarını belirtiyor.

Mahalle Muhtarı ile birlikte mahalle sakinleri olarak TELEKOM’a bu konuda gerek yazılı gerekse de sözlü defalarca başvuru yapmalarına bugüne kadar hiçbir yetkilinin mahalleye gelerek konuyla ilgilenmediğini kaydeden Uçar, yol ortasındaki direklerin bir an önce bulundukları yerden kaldırılması yetkilileri göreve davet etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1