EGE GÜNDEM GAZETESİ

Gömeçte Vatandaşlardan Veryansın, “Gömeç’e Yazık Oldu”

Gömeçte Vatandaşlardan Veryansın, “Gömeç’e Yazık Oldu”
106 views
27 Nisan 2016 - 11:06

Gömeç ilçesinde, geçtiğimiz yıl projesi çizilen ve yolların çift şeride çıkarılması ve bu yolların ilçe sınırları içerisinden geçen E-87 karayoluna bağlanan ana arter üzerindeki kaldırımlar Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılmaya başlandı.

Ancak yolun yaklaşık 4 km’lik bölümüne yapılan kaldırımlar vatandaşı adeta çileden çıkardı.

Bölgenin tarım bölgesi olmasına rağmen yapılan yollarda güvenlik şeridinin olmaması da ilerleyen günlerde meydana gelebilecek trafik kazalarına davetiye çıkarabileceğinden endişeli olan vatandaşlar söz konusu çalışmayı korkutucu olarak nitelendirdi.

Balıkesir’in Susurluk ilçesinde yapılan yollarda bile güvenlik şeritlerinin olduğa işaret eden vatandaşlar yapılan kaldırım düzenlemelerinin esnaf ve bölge sakinlerini rahatsız etmemesi için tali yolardan verilmesini istedi.

Yol kenarındaki 50’ye yakın işyerleri bulunan esnaf   ile yol güzergahında evleri bulunan sakinler ve tarla sahiplerinin ne iş yerine, ne evlerine , ne de tarlalarına arabalarıyla gidemeyecek hale geldiklerini vurgulayan vatandaşlar, “Gömeç ‘imiz yıllarca şehir merkezinde sıkışıp kalan Balıkesir’in ufak ilçelerinden biridir.  Yıllarca esnafa; ‘Yol kenarlarına çıkın. İnsanlar yoldan geçerken, Gömeç’te yol kenarlarında esnaf görsünler’ diyen siyasi yaklaşımın ardından Gömeçli esnaf ve bizler Gömeç’in tarımsal ürünlerini tanıtabilmek ve ticari amaçlı geçtiğimiz yıllarda yol kenarlarına çıkarak yoldan geçenlere satış yapmaya başladı. Ancak yapılan bu kaldırım çalışmasıyla beraber yol kenarına çıkan esnaf kepenk kapattı.    Gömeç 20 sene geriye gitti.  Şimdi ise karayollarında bu yapılan kaldırımların biran önce düzeltilmesini en kötü esnafın önünden yol açılmasını istiyoruz” diye konuştular.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1