EGE GÜNDEM GAZETESİ

Gömeç’te Eşref Uslu Belediye Başkanlığına Aday Olduğunu Açıkladı

Gömeç’te Eşref Uslu Belediye Başkanlığına Aday Olduğunu Açıkladı
138 views
12 Kasım 2018 - 11:12

 

Türkiye genelinde siyaset 30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlere kilitlenirken, Balıkesir’in Gömeç ilçesinde de, halen Belediye Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Daimi Encümen Üyesi Eşref Uslu da AK Parti’den Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı.

SUAT SALGIN (AYVALIK)
AK Parti Gömeç İlçe Başkanlık binasına giden Eşref Uslu’yu, AK Parti Gömeç İlçe Başkanı Arif Dalgıç ve ilçe yöneticileri karşıladı.
İlçe Başkanı Dalgıç’a, 30 Mart Yerel Seçimleri’nde Gömeç Belediye Başkanlığı için resmen aday adayı olduğuna ait başvuru dilekçesini veren Eşref Uslu, daha sonra partililerine yönelik kısa bir konuşma yaptı.
20 yıldan bu yana Refah Partisi ile başlayan siyasi hayatını; AK Parti’nin kurulmasıyla birlikte Recep Tayyip Erdoğan’ın izinde partinin çeşitli kademelerinde hizmet vererek sürdürdüğünü kaydeden Uslu, “Bugün Gömeç’imize bilgi ve birikimimle en iyi hizmeti verebilmek için belediye başkanlığına aday adayı olmak için büyük bir coşku ve inançla geldim. Bugüne kadar Gömeç için ve halkım için yaptığımız hizmetler, Allah nasip ederse belediye başkanı seçildiğim takdirde yapacağımız dev hizmetlerin teminatıdır. Biliyorsunuz halen daha Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde Daimi Encümen Üyesi olarak görev yapmaktayım. Ben, sadece Gömeç’imize değil, Balıkesir’imizi kucaklayan dev bir kadronun mensubu olarak görev yapmaya çalıştım. Halkımız bizi Gömeç Belediye Başkanlığı’na layık görürse, 30 Mart’tan sonrada Gömeç’imizi bölgemizin ve Balıkesir’imizin en kalkınmış ve en modern ve en sorunsuz ilçesi haline getirebilmek için var gücümle mücadele edeceğim. Gömeç’e bugüne gelen AK Parti Hükümeti yatırımlarının yanı sıra Büyükşehir’den aldığımız dev hizmetlerin çıtasını daha da yükseklere taşıyabilmenin gayretini göstereceğim. Tabiî ki seçimler her zaman bir bayrak yarışıdır. Ben de bu yarışa katılmış olmanın ve bu göreve talip olmanın mutluluğunu yaşıyorum. 30 Mart’ta yapılacak seçimlerde aday adayı olan bütün arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Seçimlerin; ülkemiz, milletimiz ve Gömeç’imiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

EŞREF USLU KİMDİR?
1966 yılı Kütahya İli Tavşanlı İlçesi doğan Eşref Uslu; İlk, Orta ve Lise Öğrenimini Tavşanlı’da tamamladı. Üniversite eğitimini Balıkesir Üniversitesi Dursunbey Meslek Yüksekokulu’nda sürdüren Uslu, 1990 yılında Dursunbeyli olan Ayşegül hanım ile evlendi. Bu evlilikten 4 kız çocuğu babası oldu. 1992 yılında Gömeç’e yerleşen Uslu, burada yıllarca ticaret yaptı. Bu süreçte Refah, Fazilet ve Saadet Partilerinde çeşitli görevlerde bulunan Eşref Uslu, AK Parti’nin kuruluşundan bu yana her kademesinde görev aldı. 2010-2014 yılları arasında Gömeç ilçe Başkanlığı görevini sürdürürken, 2014 yılında yapılan yerel seçimlerinde belediye meclis üyesi olabilmek için istifa eden Uslu, halen Gömeç Belediye Başkan Yardımcılığı ve aynı zamanda Büyükşehir Belediye Başkanlığı Meclis Üyeliği görevlerini büyük bir başarıyla yürütmektedir. Esprili ve zeki kişiliği ile tanınan Eşref Uslu, sadece Gömeç’e değil, Körfez ilçelerine de dev hizmetlerin getirilmesinde kilit isim olmasıyla da gönüllerde taht kurmasını bildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1