EGE GÜNDEM GAZETESİ

Gömeçliler Çanakkale Şehitliğine Aktı

Gömeçliler Çanakkale Şehitliğine Aktı
118 views
21 Nisan 2016 - 11:03

Gömeç ilçesinde,  Gömeç Belediyesi ilçe halkından 50 yaş ve üstü vatandaşlardan oluşan yaklaşık 750 kişiyi 2 gün süresince Çanakkale Şehitliklerine götürdü.

Gömeç Belediyesi öncülüğünde geçtiğimiz yıl başlayan Çanakkale Şehitliği’ne yönelik 50 yaş üstü vatandaşların ücretsiz seyahat ettirilmesine ilişkin ‘Çanakkale’yi Görmeyen Kalmasın’ adını taşıyan proje kapsamında, Çanakkale ruhunu yaşatılması seyahate katılan vatandaşlar tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı.

Düzenlenen turlar sırasında vatandaşlara,  Gömeç Belediyesi tarafından sabah kahvaltısı kumanyası ve öğle yemekleri ikram edildi.

Çanakkale Şehitliği’ne yönelik her iki seyahate Belediye Başkanı Kazım Arslan da iki gün süresince katılırken, seyahatlerde otobüslerde turizm rehberleri de Çanakkale ve Şehitlikle ilgili seyahate katılanlara bilgiler verdi.

BAŞKAN ARSLAN MEMNUN

Öte yandan konuyla ilgili muhabirimize açıklamalarda bulunan Gömeç Belediye Başkanı Kazım Arslan, ülkemizin doğu ve güneydoğu bölgelerinden son günlerde sıklıkla gelen şehit haberleri nedeniyle zor günler yaşadığına işaret ederek, “Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünü hiç kimse bozamaz. Bu millet geçmişte Çanakkale ve Kurtuluş Savaşları destanlarını yazmış büyük bir millettir. Terör örgütü ve yandaşları hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaktır. Türk Milleti gerektiğinde tıpkı Çanakkale’de olduğu gibi Türk, Kürt, Laz, Çerkez demeden tek vücut olup Anadolu topraklarını savunmasını bilecek kadar yüce bir ruha sahiptir. Bizde Gömeç Belediyesi olarak halkımıza bu duyguyu yaşamaları ve Çanakkale Savaşı’nda bin bir yoksunluklara rağmen ülke müdafaasında hayatlarını hiçe sayarak canlarını bu aziz vatan için seve seve veren şehitlerimizin anısına bu turlarımızı düzenledik.  Gömeçli hemşehrilerimizle birlikte şehitlikteki o farklı ambiyansı bir kez daha yaşamak, o günlerin derin acılarını yürekten hissedebilmek adına bu seyahatlerin son derece yararlı olduğuna inanıyorum. Bu duygularla Çanakkale başta olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum” diye konuştu.

canakkale (1)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1