EGE GÜNDEM GAZETESİ

Gömeç’in direksiyonuna geçmek için aday adayı oldu

Gömeç’in direksiyonuna geçmek için aday adayı oldu
136 views
30 Kasım 2018 - 10:57

 

Balıkesir’in Gömeç ilçesinde; 30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler için ilçenin köklü ailelerinden Mehmet İrem Himam Cumhuriyet Halk Partisi’nden belediye başkan aday adayı olduğunu açıkladı.

SUAT SALGIN (AYVALIK)
Önceki gün CHP Gömeç İlçe Başkanlık binasına giderek, İlçe Başkanı Şeref Lale ve ilçe yöneticilerinin katıldığı sade bir törenle Belediye Başkan Aday Adaylığı için dilekçesini veren Mehmet İrem Himam, Gömeç’i küçük bir kasaba havasından çıkarıp, bölgenin en güçlü turizm merkezlerinden biri haline getirebilmek için çabalayacağını söyledi.
Partisinin belediye başkan adaylığına kendisini layık görmesi halinde, var gücüyle çalışarak Gömeç Belediye Başkanı olabilmek için çalışmalarını yürüteceğini kaydeden Himam, “Allah kısmet ederse, halkımın da uygun görmesi halinde belediye başkanı seçildiğim takdirde, kuracağım ekiple Gömeç’in makus talihini kırıp, yepyeni bir vizyonla ilçemizi dünyanın yakından tanıdığı bir marka haline getirebilmek için gece-gündüz yoğun mesailer harcayacağız” dedi.
Hedefinin; dünyanın en kaliteli zeytin ve zeytinyağının üretildiği bölgede, Gömeç’i hem zirai hem de turizm alanlarında yükseltmek ve ekonomik anlamda da kalkındırabilecek projeleri hayata geçirmek olduğunun altını çizen Mehmet İrem Himam, “Gömeç’imizde yeni istihdam alanları yaratabilmenin yolu yeni yatırım alanlarının açılmasından geçer. Biz; Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği çağdaş ve modern Türkiye kriterleri çerçevesinde ve Atatürk ilkelerinden sapmayarak yürüyeceğimiz bu yolda, ilçe halkımızla el ele, gönül gönüle atacağımız dev adımlarla hep birlikte bu kalkınma hamlesini başaracağız. Halkımız sadece bizlere güvensin, destek versin bu bize yeter.” diye konuştu.
Kendisinin ve ailesinin gerçek birer Gömeç sevdalısı olduğunu hatırlatan Mehmet İrem Himam, “Kurulmasında onca payım olan arıtma tesisimizin verimli çalışmıyor olması beni çok üzüyor. Sahillerimizin mavi bayrak taşımıyor olması, çöp depolama alanımızın göz önünde olması, trafik sorunumuz gibi nedenler benim bu yola çıkmamı tetikleyen sebeplerden birkaçı oldu. Neticede Gömeç benim evim, baba ocağım. Daha güzel bir Gömeç istiyorum ve bunun için göreve talibim. İnanıyorum ki; halkımız bize bu belediyemizi yönetme yetkisi verdiğinde, Gömeç’imizde yatağa aç giren bir tek bile insanımız olmayacaktır. Yaşlılarımız, engellilerimiz ve yoksullarımız insanca yaşam imkanlarına kavuşacak ve halkımızın arasında gözü yaşlı bir tek bile çaresiz insanımız kalmayacaktır” ifadelerini kullandı.

MEHMET İREM HİMAM, TAM BİR GÖMEÇ SEVDALISI
Aslen Gömeçli olan Mehmet İrem Himam,1961 doğumlu. İlkokulu Gömeç Yaya Mahallesi İlkkurşun İlkokulunda, orta öğrenimini İzmir Bornova Anadolu Lisesinde ve yüksek öğrenimini de yurt dışında tamamlayan Himam, Almanya’da J.L.U Giessen Üniversitesi’nden mezun olarak fizik eğitim de gördü. Üniversite yıllarında Almanya’nın iki önemli akademik dergisinde makaleleri de yayınlanan Mehmet İrem Himam 25 senedir Gömeç’te fiilen çiftçilik ile uğraşıyor.
Bir Gömeç’li olarak 18 yıldır Türk Hava Kurumu’nun Gömeç Şubesi başkanlığını yürüten Mehmet İrem Himam, 5 yıldan bu yana da Gömeç Zeytinciler Derneği’nin yöneticisi olarak çalışıyor.
Edremit Körfezi Zeytinciler Federasyonu yönetim kurulu üyeliği görevini de sürdüren Himam, evli ve 2 kız çocuğu babası…

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1