EGE GÜNDEM GAZETESİ

 Gömeç Belediyesi İlçe Halkını Çanakkale’ye Taşımayı Sürdürüyor

 Gömeç Belediyesi İlçe Halkını Çanakkale’ye Taşımayı Sürdürüyor
120 views
13 Nisan 2016 - 11:23

Balıkesir’in Gömeç ilçesinde,  Gömeç Belediyesi ilçe halkından 60 yaş ve üstü vatandaşlardan oluşan 750 kişiyi Çanakkale Şehitliklerine götürüyor.

Gömeç Belediyesi öncülüğünde geçtiğimiz yıl başlayan Çanakkale Şehitliği’ne yönelik 60 yaş üstü vatandaşların ücretsiz seyahat ettirilmesine ilişkin ‘Çanakkale’yi Görmeyen Kalmasın’ adını taşıyan proje kapsamında, Çanakkale ruhunu yaşatılacak olması ise vatandaşlar tarafından heyecanla karşılandı.

Düzenlenecek olan tur sırasında vatandaşlara, sabah kahvaltısı kumanyası ve öğle yemeğinin de ikram edileceği öğrenilirken, bugün başlayacak olan Çanakkale Şehitliği’ne yönelik seyahate Belediye Başkanı Kazım Arslan’ın da iki gün süresince katılacağı bildirildi.

Bugün ve yarın olmak üzere iki gün süresince yapılacak olan seyahatlerin Belediye Başkanı Kazım Arslan için son derece büyük bir önem taşıdığı da gelen bilgiler arasında.

BAŞKAN ARSLAN MEMNUN

Öte yandan konuyla ilgili muhabirimize açıklamalarda bulunan Gömeç Belediye Başkanı Kazım Arslan, ülkemizin doğu ve güneydoğu bölgelerinden son günlerde sıklıkla gelen şehit haberleri nedeniyle zor günler yaşadığına işaret ederek, “Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünü hiç kimse bozamaz. Bu millet geçmişte Çanakkale ve Kurtuluş Savaşları destanlarını yazmış büyük bir millettir. Terör örgütü ve yandaşları hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaktır. Türk Milleti gerektiğinde tıpkı Çanakkale’de olduğu gibi Türk, Kürt, Laz, Çerkez demeden tek vücut olup Anadolu topraklarını  savunmasını bilecek kadar yüce bir ruha sahiptir. Bizde Gömeç Belediyesi olarak halkımıza bu duyguyu yaşamaları ve Çanakkale Savaşı’nda bin bir yoksunluklara rağmen ülke müdafaasında hayatlarını hiçe sayarak canlarını bu aziz vatan için seve seve veren şehitlerimizin anısına bu turlarımızı düzenliyoruz. Bu duygularla Çanakkale başta olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum” diye konuştu.

gömeç belediyesi başkandan memnun

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1