EGE GÜNDEM GAZETESİ

Girne Amerikan Üniversitesi Balıkesir’de

Girne Amerikan Üniversitesi Balıkesir’de
97 views
13 Mayıs 2016 - 10:57

 Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Girne Amerikan Ünivresitesi yöneticilerini kabul etti. Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette yöneticiler, Balıkesir’e kurmak istedikleri üniversite için Başkan Uğur’dan destek istediler.

BAŞKAN UĞUR: “MARKALARIN BALIKESİR’E İLGİSİ ARTTI”

Akademik eğitimde söz sahibi olan Girne Amerikan Üniversitesi yöneticileri ve akademik kadrosu Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’u ziyaret etti. Ziyarette; Girne Amerikan Üniversitesi Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar, başkan yardımcıları Prof. Dr. Asım Vehbi ve Olgun Üstün,  Girne Amerikan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutsal Öztürk ve Girne Amerikan Üniversitesi Yöneticiler Kurulu Ü       yesi Prof. Dr. Hüseyin Sadri hazır bulundu. Girne Amerikan Üniversitesi Yöneticiler Kurulu heyetine Susurluk Belediye başkanı Hüseyin Hızlıoğlu eşlik etti. Üniversite yetkilileri daha önce de Başkan Uğur ile görüşmüş ve Balıkesir’in Susurluk ilçesinde okul için yatırımda bulunmak istediklerini iletmişlerdi. Üniversite yetkilileri, Balıkesir’e kurmak istedikleri üniversite hakkında Başkan Uğur’a sunumda bulunup ayrıntılı bilgi vererek Başkan’dan destek istediler.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, üniversite yatırımı için gerekli desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti. Başkan Uğur, “Büyükşehir olmamızla birlikte alanlarında marka olan firma ve kuruluşların ilgisi Balıkesir’e artarak devam ediyor” değerlendirmesinde bulundu.

Ziyarette mesleği havacılık olan Girne Amerikan Üniversitesi Yöneticiler Kurulu heyeti üyesi, Başkan Uğur’a Havacı Üniforması hediye etti.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1