EGE GÜNDEM GAZETESİ

Girişimcilik Eğitimi Sona Erdi

Girişimcilik Eğitimi Sona Erdi
123 views
30 Mayıs 2016 - 22:02

 

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Balıkesir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Besob), Balıkesir İş Kurumu (İşkur) ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (Kosgeb) tarafından Çıraklık ve Mesleki Eğitim Merkezi’nde 70 saat süren girişimcilik eğitimi tamamlandı.

Girişimcilik Eğitmeni Murat Taşkın’ın eğitmenliğinde 16-31 Mayıs tarihleri arasında yapılan eğitimlere 25 kursiyer katıldı.

10 günlük eğitimde girişimcilere; iş planı hazırlamanın yanı sıra satış ve pazarlama, finansal planlama, yönetim ve üretim planı oluşturmak, girişimcilik özelliklerinin sınanması, yaratıcılık egzersizleri gibi işletme temel konularının aktarıldığı öğrenildi.

Eğitimi bitiren kursiyerlerin işletmelerini kendi imkânlarıyla kurması ve KOSGEB’e iş planlarını sunmasının sonucunda KOSGEB’in bu planı onaylaması halinde 50 bin liraya kadar hibe, 100 bin liraya kadar da geri ödemeli kredi desteği alabilmeye hak kazandıkları bildirildi.

Eğitimleri veren Murat Taşkın muhabirimize yaptığı açıklamada, Balıkesir ve İzmir başta olmak üzere bu iki ilin ilçelerinde bugüne kadar 100 program tamamlandığını kaydederek, “İnsanların başkalarının işletmelerinde çalışmaktansa, kendi işyerlerini kurması ve kendi gemilerinin kaptanları olması kadar güzel ve heyecan verici bir şeyin olmadığını düşünüyorum. BESOB tarafından düzenlenen bu eğitimlere katılan kursiyerlerin yüzde 40’ının kendi işletmelerini kurmuş durumdalar. Ben; eğitim alarak işletmesini açan girişimcilerin kolay kolay iflas edeceğine de inanmıyorum. Bence her işletme açacak kişilerin bu eğitimleri alması gerektiğine inanıyorum” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1