EGE GÜNDEM GAZETESİ

Girişimci Adayları Sertifikalarının Aldı

Girişimci Adayları Sertifikalarının Aldı
138 views
09 Nisan 2016 - 0:05

 

Burhaniye Ticaret Odası (BTO) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Balıkesir Hizmet Merkez Müdürlüğü arasında imzalanan “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” protokolü, kapsamında  01 Mart 2016 – 11 Mart 2016 tarihleri arasında gerçekleşen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlayan 29 girişimci adayı sertifikalarını Kosgeb Balıkesir Hizmet Merkez Müdürü Hüsamettin Çay,Burhaniye Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Sarıbaş, Meclis Başkanı Mustafa Aysel ve Meclis Üyelerinin katıldığı törenle aldı.

 

KOSGEB Balıkesir Hizmet Merkezi Müdürü Hüsamettin ÇAY,

 

Burhaniye’deki girişimci adayları adına Eğitim organizasyonunu ve eğitim giderlerini karşılamak suretiyle Balıkesir ilçeleri içerisinde en fazla girişimci kursu düzenleyerek KOSGEB Yeni Girişimci Desteğinden faydalanma imkanı veren Oda Yönetimine ve Özellikle Başkan SARIBAŞ’a teşekkür ederek, Kosgeb desteklerinde yeni değişiklikleri hakkında bilgi vererek  yeni girişimci destekleri 64. Hükümet hedeflerine uygun olarak girişimci hibe desteğinin 30.00TL. den 50.000 TL. ye girişimci faizsiz kredi desteğinin de 70.000TL. den100.000TL ye çıkarıldığını ifade etti.

 

BTO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin SARIBAŞ,

 

Oda olarak eğitim çalışmalarına verdikleri önemi vurguladı.Bu kapsamda girişimcilik kültürünün yaygınlaşmasında,başarılı ve sürdürülebilir işletmelerin kurulması için altyapı oluşturulmasında katkı sağlayacak olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni KOSGEB ile işbirliği içinde gerçekleştirdiklerini belirterek Kosgeb Balıkesir Hizmet Merkez Müdürü Hüsamettin Çay’a desteklerinden dolayı teşekkür etti.

2015 yılında Burhaniye Ticaret Odası’nın kurslarını tamamlayan 11 girişimcinin iş yerini açtığını ve 27 personel istihdam ettiğini 2016 yılında ise 3 kurs ve eğitim görecek 90 girişimci adayı ile  bu sayının  yükselmesini beklediğini ifade etti.

 

Ardından girişimci adaylarına seslenen başkan Sarıbaş umuyorum ki sizler bir an önce işyerlerinizi açarak ticari hayatta yerinizi alacaksınız dedi.
Eğitimi bitirerek sertifikalarını alan girişimci adayları, işletmelerini kurmalarının ardından projeleriyle birlikte KOSGEB Yeni Girişimci Desteği’ne başvuru yapabileceklerdir.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1