EGE GÜNDEM GAZETESİ

GENÇLERE YATIRIM, GELECEĞE YATIRIMDIR

GENÇLERE YATIRIM, GELECEĞE YATIRIMDIR
1.772 views
03 Temmuz 2020 - 22:31

AK Parti Balıkesir Milletvekili Av. Belgin Uygur, Bigadiç’e yapılacak olan Gençlik Merkezi içinGençlik ve Spor Bakanlığı’nın nezdinde yaptığı girişimler sonucu; Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’ndan 1 milyon 300 Bin TL ödenek çıktığını açıkladı.

Milletvekili Uygur, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet M. Kasapoğlu’nageçtiğimiz Ekim ayında yaptığı ziyarette, Bigadiç ilçesine Gençlik Merkezi yapılması hususundaBakan Kasapoğlu’ndansöz almıştı. Bu görüşmenin ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik ile bir görüşme gerçekleştirmiş ve Gençlik Merkezi’nin yapılması için destek talebiniyinelemişti.

Uygur; “Gençlik ve Spor Bakanlığı nezdinde Spor Toto Teşkilatı ile yaptığımız girişimlerimizin neticesinde, Bigadiç’e bir Gençlik Merkezi kazandırılmasının kıvancını yaşıyoruz” dedi.

Gençlerin sosyal, kültürel ve spor faaliyetleri için Balıkesir’de görülmemiş yatırım ve hizmetlere AK Parti hükümetinin imza attığını ifade eden Uygur konuyla ilgili şunları söyledi; “Bigadiç Belediyemiz ve Spor Toto Teşkilatımızın işbirliğinde yapılacak olan Gençlik Merkezimiz hayata geçiyor.Merkezde bilim, kültür, sanat ve sosyal alanlarda gençlere nitelikli hizmetler sunulacak. Balıkesir’e her alanda çok değerli yatırımlar ve hizmetler getiriyoruz.Bu anlamda Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonu ve liderliğinde özellikle gençlerimize yapacağımız yatırımları çok önemsiyoruz. Çünkü gençlere yatırım, geleceğe yatırım demektir. Milli ve manevi değerlerine bağlı, eğitimli, donanımlı bir gençlik yetişmesinde bu merkezlerin önemli katkısı var. Gençlerimizbu merkezde; ilgisini çeken alanlarda kurs, seminer, girişimcilik programlarına katılabilecekler, bilimsel, kültürel, sanatsal ve spor faaliyetleri yapabilecekler. Okuyan, düşünen, üreten, yorumlayan bireylerolma yolunda Gençlik Merkezleri büyük bir fırsat. Balıkesirli değerli gençlerimizin tüm bu imkanlardan faydalanması için gayret gösteriyoruz. Gayretlerimizin sonuçlarını almaktan da büyük mutluluk duyuyorum. İnşallah gençlerimiz bu merkezleri ilgi alanlarına göre değerlendirecek,hem ülkemize hem tüm insanlığa hizmet edecek bireyler olarak karşımıza çıkacaklar. Hayırlı, uğurlu olsun.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1