EGE GÜNDEM GAZETESİ

Gençler Sağlığa Pedal Çevirdiler              

Gençler Sağlığa Pedal Çevirdiler              
127 views
20 Mayıs 2016 - 11:07

Sağlık Bakanlığınca yürütülen “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” projesi ve Sındırgı Belediyesinin okumayı teşvik etmek amacıyla gerçekleştirdiği “Boyunca Kitap Oku, Bisikleti Kap” projesi kapsamında Sındırgı’da öğrenciye bisiklet dağıtıldı.

Sındırgı’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik haftası kutlamalarından sonra bisiklet dağıtım töreni gerçekleştirildi. Sındırgı Belediyesi tarafından bu yıl ilk defa öğrencileri kitap okumaya teşvik etmek maksadıyla “Boyunca Kitap Oku, Bisikleti Kap” yarışması gerçekleştirildi. Proje kapsamında ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde okulda en fazla kitap okuyan 12 öğrenciye Sındırgı Belediyesi tarafından bisiklet hediye edildi.

Bisiklet töreninde konuşan Belediye Başkanı Ekrem yavaş; “ Sağlıklı yaşamın gençler içerisinde en önemli olduğu bilinci içerisinde Sındırgı Belediye başkanlığımız, Sağlık Bakanlığımız ve Kaymakamlığımız işbirliği içerisinde bugün kırsal mahallelerimiz dahil olmak üzere bisiklet dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Onların trafik kurallarına uyarak sağlıklı bir şekilde yetişmeleri en büyük arzumuz. Kazasız belasız bisikletlerini kullanmak temennisiyle hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’ın konuşmasından sonra kısa bir açıklama yapan İlçe Kaymakamı Ercan Ateş ise; “ Sağlık Bakanlığımızın Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında dağıtılmak üzere gönderdiği bisikletler ve Sındırgı Belediye Başkanlığımızın özellikle sağlıklı nesiller yetiştirmek projesi kapsamında hazırladığı bisikletleri dağıtmak üzere burada bulunuyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı programının yapıldığı bu güzel günde gençlerimize değer verdiğimizi hissettirmek, gençliğin sağlıklı yetişmesini sağlamak ve Hareketli Hayat Programı kapsamında bu bisikletleri dağıtıyoruz” dedi. Konuşmaların ardından protokol üyeleri bisikletlerin dağıtımını gerçekleştirdiler. Proje kapsamında 33 öğrenciye bisikletleri teslim edildi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1