EGE GÜNDEM GAZETESİ

Genç çiftçilere 30.000 TL Hibe desteği projesi tanıtım toplantısı

Genç çiftçilere 30.000 TL Hibe desteği projesi tanıtım toplantısı
119 views
18 Nisan 2016 - 11:48

 

İvrindi İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ve İvrindi Ziraat Odasının birlikte düzenlediği Genç Çiftçilere 30.000 TL. Hibe Desteği Projesi Bilgilendirme Toplantısı 14.04.2016 Perşembe günü İvrindi Belediyesi Toplantı Salonunda yapıldı. Katılımın yoğun olduğu toplantıda büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, kanatlı ve arıcılık, kapama meyve bahçesi kurulumu, ipek böcekçiliği, mantarcılık, yöresel ürünler, tıbbi ve aromatik bitki üretimi gibi konularda destek verileceği anlatıldı.

Çiftçilerde aranan şartlar ve istenen belgeler hakkında bilgi verildi.18- 40 yaş arası genç çiftçilere bu desteğin verileceği ve tarımdaki genç nüfusun kentlere göç etmesinin önüne geçileceği anlatıldı.

İvrindi Ziraat Odası Başkanı Hasan Hüseyin KOYUN Oda olarak geniş kitlelerin bu projeden haberdar olmasını sağlamak amacıyla ellerinden geleni yaptıklarını ve çiftçilerimizinde bu toplantıya gösterdiği yoğun ilgiden memnun olduklarını, çiftçilerimiz için hayırlı olmasını temenni ettiğini söyledi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1