EGE GÜNDEM GAZETESİ

Festivale İnsan Seli

Festivale İnsan Seli
156 views
10 Mayıs 2016 - 12:20

Bigadiç’teki Et ve Süt Festivali’ne yaklaşık 30 Bin vatandaş katıldı, Başkan İsmail Avcu halka teşekkür etti,

Bigadiç’i, tarım, hayvancılık, süt ve süt ürünleri ile turizm açısından tanıtmak üretilen ürünlere yeni pazarlar bulmak amacıyla Bigadiç Belediyesi tarafından bu yıl 2.ncisi düzenlenen “Bigadiç Et ve Süt Festivali” sona erdi. Cuma günü başlayan festivale ilgi büyük oldu.

bigadiç festival

Bigadiç Belediyesi 2. Et ve Süt Festivali açılışı ve Altıkaraağaç Dedesi Lokma Hayrı Cevizli Mevkiinde Altıkaraağaç Dedesi Kabri Başında yapıldı. Bigadiç Kaymakamı Barış Aktan ve eşi Betül Aktan, Belediye Başkanı İsmail Avcu ve eşi Alime Avcu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmethan Doğan ve eşi Rana Doğan, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Faruk Arınç ve eşi Elif Sevda Arınç, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Akgün ve eşi Emine Akgün, Belediye Meclis Üyeleri Resül Bintepe ve eşi Hatice Bintepe, Mustafa Biçe ve eşi Kadriye Biçe, Ayşe Akdoğan Hitay, İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü Tezcan Koç, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Süleyman Saran, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Turhan Demirtaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Efe, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şinasi Özulus, Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Beyhan Çömezoğlu, Süt Üreticileri Birliği Başkanı Murat Değer, Halk Sağlık Müdürü Ali Keskin, 75. Yıl Eti Holding İlkokulu Müdürü Recep Saylak, AK Parti İlçe Başkanı Neşet Akbıyık, Daire Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Festival kapsamında “En güzel Buzağı ve Kuzu Yarışması” yapıldı. Yöresel et yemekleri ve Süt tatlıları yarışmasının ardından, Balıkesir Sivil Havacılık Kulübü üyeleri tarafından Paramator ve Yamaç Paraşütü gösterisi gerçekleşti. Bigadiç’in tarih, kültür ve Turizmini tanıtıcı sinevizyon gösterisi gerçekleşti.

13173539_1711946742426624_6148793493491180687_o

“BİGADİÇ, ET VE SÜTÜN EN İYİ ÜRETİLDİĞİ YER”

Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, Festivalin çok renkli geçtiğini, katılımın iyi olduğunu söyledi.

Bigadiç’in, et ve süt üretiminde iyi olduğunu, çok iyi bir Mezbahane’ye sahip olduğunu anlatan Avcu, Festivalle Bigadiç’i tanıtmayı hedeflediklerini ifade etti.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1