EGE GÜNDEM GAZETESİ

ESERİNDE İMZASI OLMAYAN TEK SANATKÂR

ESERİNDE İMZASI OLMAYAN TEK SANATKÂR
116 views
26 Kasım 2018 - 7:59

Balıkesir’de 24 Kasım Öğretmenler Günü düzenlenen programla kutlandı.
Sabah saatlerinde, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları, saat 10.00’da Salih Tozan Kültür Merkezi’nde düzenlenen programla devam etti.
15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesinin hazırlayıp sunduğu programa; Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Milletvekilleri Belgin Uygur, Mustafa Canbey, İl Garnizon ve 9.Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Fatih Aksoy, Balıkesir Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Baştürk, Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu Komutanı Tuğgeneral Gültekin Yaralı, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kınay, İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, öğretmenler, öğrenciler ve diğer ilgililer katıldı.
Vali Yazıcı, burada yaptığı konuşmada, öğretmenlerin yaptıkları fedakârlıkları, öğrencileri yetiştirmek için gösterdikleri gayretleri gördüklerini ve her zaman takdir ettiklerini ifade ettiler.
SADECE TAHTA BAŞINDA, SINIFIN DÖRT DUVARIYLA SINIRLI DEĞİL
Öğretmenin üstlendiği görevi sadece tahta başında, sınıfın dört duvarıyla sınırlı olmadığını ifade eden Vali Yazıcı, “Öğretmen, öğrencisini kendi evladı gibi görmeli, toplumunu ailesi, ülkesini ve devletini ailesi kadar gözetmelidir. Öğrenci, öğretmenini anne babası gibi sevmeli saymalı, toplumuna, ülkesine, devletine yararlı bir birey olabilmeyi şiar edinmelidir. Eğer, bunlar sağlanamıyorsa gerçek anlamda başarı söz konusu olamaz. Mustafa Kemal Atatürk yeni nesli öğretmenlere emanet ederken, öğretmenin toplum içerisindeki önemini, büyüklüğünü ve yüceliğini vurguluyordu. Gelecek nesillerimizi yetiştiren ve yaptıkları özverili çalışmalar hiçbir maddi değerle ölçülemeyecek olan öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü kutlar, bu denli önemli ve hassas bir mesleği icra ettikleri için kendilerine saygı ve sevgilerimi sunarım.”dedi.
YENİ ÖĞRETMENLER YEMİN ETTİLER
Konuşmalar sonrasında adaylığı sona eren öğretmenler, Türk bayrağı açarak görev yemini etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1