EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ersoy, Küçükdere’de Müjdeyi Verdi

Ersoy, Küçükdere’de Müjdeyi Verdi
134 views
12 Haziran 2016 - 1:33

 Havran Belediyesi, her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği Ramazan Etkinlikleri programlarını, ilçenin tüm mahallelerinde sürdürmeye devam ediyor. Kocadağ mahallesiyle başlayan Ramazan etkinliği geçtiğimiz gün Küçükdere mahallesinde yapıldı.

Sınırları içinde 25 kırsal mahallesi bulunan, Çanakkale Kahramanı Seyit Onbaşı’nın memleketi olan Havran ilçesinde, belediyenin geleneksel olarak gerçekleştirdiği Ramazan Etkinlikleri’ne bu yıl da devam ediliyor. Yaptığı hizmet odaklı çalışmalarla halkın hayatını kolaylaştırma çabası içinde olan Havran Belediyesi, sosyal, kültürel ve sportif etkinlikleriyle de adından sıkça bahsettiriyor. Ramazan etkinlikleri programını her gün bir kırsal mahallede sürdürme çabası içinde olan Havran Belediyesi, son olarak Küçükdere Kırsal Mahallesi’nde iftar yemeği ve Ramazan Etkinlikleri programı gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Emin Ersoy, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Daire Müdürleri, Küçükdere Mahalle Muhtarı Mehmet Sıddık Sırlan ve Küçükdere mahalle sakinleri katıldı. Kurulan iftar sofralarında, yüzlerce mahalleli, oruçlarını dualar eşliğinde açtı.

Birlik ve beraberliğin en güzel örneğinin sergilendiği gecede, Osmanlı dönemi kıyafetleri giyen servis elemanları dikkat çekerken, çocuklara ücretsiz olarak, macun, elma şekeri, pamuk helva gibi yiyecekler dağıtıldı. Osmanlı şerbeti de ikram edilen gecede, iftar yemeğinin ardından, düğün salonunda etkinlikler gerçekleştirildi. Havran Belediyesi Sanat Kulübü bünyesindeki Kocaseyit Tiyatro Topluluğu, birbirinden güzel oyunlarını başarı ile sahneledi. Karagöz-Hacivat oyununu da izleyen mahalle sakinleri unutamayacakları anlar yaşadı. Mahalle Muhtarı Mehmet Sıddık Sırlan, Havran Belediyesi tarafından, mahallede çevre düzenlemeleri, atıl durumdaki tepe kahvesinin olduğu bölgenin yenilenmesi, parke taşı döşenmesi gibi çalışmalar yapıldığını ifade ederek, Belediye Başkanı Emin Ersoy ve ekibine teşekkür etti.

TİYATRO OYUNU BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
Birlik ve beraberliğin en güzel örneğinin sergilendiği gecede Belediye bağlı Sanat Kulübü Kocaseyit Tiyatro ekibi birbirinden güzel oyunlarını başarı ile sundu. Tiyatro oyununu izleyen Küçükdere Mahalle sakinleri doyasıya eğlendiler.
ÇOCUKLARA PAMUK HELVA ELMA ŞEKERİ DAĞITILDI

Havran Belediyesi tarafından ücretsiz dağıtılan Pamuk helva, Elma Şekeri çocukları çok mutlu etti. Çocuklar Başkan amcaları Emin Ersoy’a teşekkür ettiler.
İLKLERİ EMİN ERSOY İLE YAŞADIK
Mahalle Muhtarı Mehmet Sıddık Sırlan: “Belediyemizin yapmış olduğu hizmetlerden memnunuz. Mahallemizde çevre düzenlemesi yapıldı atıl durumdaki tepe kahvesinin olduğu bölge komple yenilendi. Kilit parke taşı döşendi. Körfezde eşi benzeri olmayan bir kıraathane yapıldı. Yapılan hizmetler doğa güzelliği ile birleşince ortaya harika bir manzara çıktı. Körfez bölgesinde yaşayan vatandaşlarımız özellikle hafta sonları buraya akın ediyor Başkanımız sayesinde mahallemiz ilkleri yaşıyor başta Belediye Başkanımız Emin Ersoy olmak üzere tüm ekibine teşekkür ederim.” dedi.

 

emin ersoy müjde

 

ERSOY KÜÇÜKDERE HALKININ RAMAZANINI TEBRİK ETTİ
Havran’ın çalışkan Belediye Başkanı Emin Ersoy etkinlik sonrası Küçükdere mahalle muhtarı Mehmet Sıddık Sırlan’a katkılarından dolayı teşekkür edip mahalle sakinlerinin ramazanını tebrik etti.
Başkan Ersoy’un yaşamında en büyük destekçisi eşi Aliye Ersoy Küçükdere mahallesindeki etkinliklere katılarak hem eşine destek oldu hem de mahalle sakinleri bayanlar ile sohbet etti.

 

BAŞKAN ERSOY ENGELLİ GENCİ EVİNDE ZİYARET ETTİ
Başkan Emin Ersoy ve eşi Aliye Ersoy, mahallenin Hasan Dalgıç isimli engelli bir genci evinde ziyaret etti. Başkan Ersoy Hasan Dalgıç ile sohbet ettikten sonra “aileye herhangi bir talebiniz olduğunda mutlaka bana uğrayın her konuda sizlerin yanındayım” dedi.

 

ERSOY ALMAN GENÇLER İLE SOHBET ETTİ

Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy Almanya’dan Ülkemize gelen ve kültürümüzü öğrenmek isteyen Almanya uyruklu gençler ile kısa süreliğine sohbet etti. Çevirmenin Tercüme ettiği sohbette Başkan Ersoy Havran’ın köklü kültürünü Alman misafirlerine anlattı. Gençler iki gündür Havran’ı gezdiklerini belirterek geçtiğimiz Belediyenin Kocadağ mahallesinde verdiği iftar yemeğine ve Ramazan etkinliklerine katıldıklarını söylediler. Gençler: “Küçükdere Mahallesindeyiz siz Türklerin birlikte hareket etme duygusuna hayran kaldık Türkiye’de hiç yabancıllık yaşamıyor” diyerek görüşlerini dile getirdiler.

 

KURAN KURSU İÇİN YER TESPİTİ YAPILDI
Başkan Ersoy mahalle Muhtarı, camii İmamı ve sakinleri ile kuran kursu için yer tespiti yaptı. Başkan Emin Ersoy Muhtarlık hizmet binası yanını Kuran kursu olarak yapılması konusunda ilgili müdürlüklere talimat verdi. Mahalle Sakinleri Emin Ersoy’a yardımlarından dolayı teşekkür ettiler.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1