EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ersoy Çiftçilerin Yanında

Ersoy Çiftçilerin Yanında
160 views
09 Nisan 2016 - 0:50

 

Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy’un talimatıyla ilçede çiftçilerin kullandığı Havran Ovasının yollarının düzeltilmesi için çalışmalar başlatıldı.

Çalışkan Başkan Emin Ersoy Kırsal Kalkınma Müdürlüğü ve Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından başlatılan Havran Ovasındaki yol düzenleme çalışmalarını yerinde inceleyerek takip etti.

Havran’ın tarım açısından Balıkesir’i  hatta Türkiye besleyen ülke olduğunu belirten Başakn Ersoy: “bereketli topraklarımızda her türlü meyve sebze yetişmekte. Erikten, Kiraz’a Arpa’dan Buğday’a yüzlerce çeşit ürünümüz yetişmekte. Büyük dere ve Çamdibi Mahallerimizin ortak kullanım alanı olan tarla yollarımız yıllardır ihmal edilmiş. Çiftçilerimiz bizlere yaşadıkları mağduriyeti anlattılar. İlgili Müdürlüklerimize ova yollarımızın onarımı için gerekli talimatı vererek çalışma başlattık. Çiftçimiz bundan sonra çamurda tozda bozuk yolda tarlasına gitmeyecek.” Dedi.

başkaneminersoyçiftçininyanında

ÇİFTÇİ VARDAR: “TARLA YOLUMUZ HAVA ALANI PİSTİ GİBİ OLDU”

Taner Vardar isimli çiftçi bir vatandaş: “tarlamıza bahçemize at arabaları ile gidemiyorduk, kışın çamur deryasında oluşan su birikintilerinin içinde çile çekerek tarlamıza ulaşıyorduk. Belediye Başkanımız Sayın Emin Ersoy’a durumumuzu anlattık. Başkanımız sağ olsun anında çalışma başlatarak derdimize derman oldu. Yollarımız şimdi hava alanı pisti gibi oldu. Çiftçiler olarak Başkanımıza teşekkür ederiz. Başkanımızdan Allah razı olsun.” dedi.

ÇİFTÇİ AYDOĞAN: “TARLA YOLLARI GÖL GİBİYDİ”

Cemalletin Aydoğan isimli bir başka çiftçi vatandaş ise : “yollarımız göl gibiydi tarlamıza giremiyorduk Başkanımızdan Allah razı olsun bizi büyük bir dertten kurtardı. Başkanımızın işlerinde Allah kolaylık versin.” dedi.

Havran Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Murat Körpe’de konuyla ilgili olarak çalışmalar hakkında şöyle konuştu: “Başkanımızın bizlere verdiği yetki ile Ova yollarımızın onarımına 4 kepçe ve Traktör ile çalışmalara başladık. Vatandaşlarımız tarla ve bahçeleri dışından Belediyemize ait 600 parsel zeytinlik bulunmakta. Bugüne kadar yollara bakım yapılmamış ulaşımda sıkıntı yaşanıyordu. Başkanımızın talimatları doğrultusunda çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor bittiğinde çiftçilerimiz tarla ve bahçelerine rahatlıkla ulaşabilecek” dedi.

havranbelediyebaşkanıersoyçiftçiyanında1

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1