EGE GÜNDEM GAZETESİ

Epilepsi Krizi Ölüm Getirdi

Epilepsi Krizi Ölüm Getirdi
108 views
06 Mayıs 2016 - 23:28

Ayvalık ilçesinde yaşayan, Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu bünyesindeki Alibey Çocuk Yuvası’nda yetişen 20 yaşındaki Zeynep Kabakçıoğlu adlı genç kadın Bodrum’da bir otelin havuzunda geçirdiği epilepsi nöbeti sonrasında hayatını kaybetti.
Alınan bilgiye göre; Ayvalık’ta yaşayan ve bir kaç gün önce tatilini geçirmek için Bodrum’un Gümbet Mahallesinde bir otele yerleşen 20 yaşındaki 1 kız bebek annesi ve eşinden boşanmış olduğu öğrenilen Zeynep Kabakçıoğlu öğle saatlerinde otelin havuzuna girdi.
Bir süre havuzda yüzen genç kadının o anda epilepsi krizi geçirdiği tahmin edilirken, genç kadının suda çırpındığını gören diğer tatilciler ve otel yetkilileri hemen yardıma koştu.
Havuz dışına alınan Kabakçıoğlu için olay yerine sağlık ekipleri çağrıldı. Olay yerine ilk ulaşan motorize 112 sağlık ekibi, solunumu ve kalbi duran genç kızı yaptıkları müdahale ile hayata döndürmeye çalıştı. Sağlık ekiplerince yaklaşık yarım saat kalp masajı yapılan Zeynep Kabakçıoğlu ambulansla Özel Bodrum Hastanesine kaldırıldı. Hastanede yoğun bakıma alınan genç kadın tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.
Hayatını kaybeden genç kadının memleketi olan Balıkesir’in Bigadiç ilçesine gönderileceği ve burada toprağa verileceği bildirildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1