EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ensar Vakfı Balıkesir Şube Başkanı Yasin Sağay’dan Açıklama

Ensar Vakfı Balıkesir Şube Başkanı Yasin Sağay’dan Açıklama
524 views
11 Eylül 2020 - 18:28

Ensar Vakfı Balıkesir Şube Başkanı Yasin Sağay, İmam Hatip Liselerinin son günlerde amaçsız bir şekilde gündem olmasından dolayı bir basın açıklaması yaptı.
Ülkemizin gözbebeği, toplumumuzun umudu İmam-Hatip Liselerimiz, aydınlık geleceğimizin teminatı, ümmetimizin sigortasıdır.
İmam-Hatipli olmak hem modern bilimlerde hem de dini bilimlerde donanımlı olmak; çift kanatlı olmaktır.
İmam-Hatipli olmak milletimizin hizmetinde yaya değil atlı olmak ve asrın idrakine hakikati söyleyen nesiller demektir.
Dün Ulubatlı Hasan’ın, Kanuni’nin, Nene Hatun’un, Ali Kuşçu’nun, Farabi’nin, İmam Birgivi’nin, Hasan Basri Çantay’ın ortaya koyduğu ve savunucusu olduğu medeniyet serüvenin günümüzdeki temsilcileri İmam-Hatiplilerimiz tüm şiirlerden ve tasvirlerden güzel dimdik duruşlarından hiçbir zaman vazgeçmeyeceklerdir. Erol Mütercimler ve malum zihniyetin yamulup çirkinleştiği durum yeni bir durum değildir. Geçmişten günümüze birçok kez farklı müdahalelerle sindirilmeye çalışılan İmam-Hatip ruhu ebediyete kadar hak bildiği yolda mücadeleye devam edecektir.
Bu vesileyle Erol Mütercimler ile hukuk önünde hesaplaşacağımızı bir kez daha bildiriyor, milletimizin değerli katkılarıyla bugünlere gelen İmam-Hatip camiamızın sahipsiz olmadığını haykırıyoruz.

Yasin SAĞAY
Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi
Ensar Vakfı Balıkesir Şube Başkanı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1