EGE GÜNDEM GAZETESİ

EN HIZLI KURULAN BÖLGE

EN HIZLI KURULAN BÖLGE
1.169 views
01 Kasım 2019 - 0:57

Tarım ve Orman Bakanlığınca 19 sicil numarası ile 27.05.2019 tarihinde tescil edilerek tüzel kişilik kazanan Edremit Tarıma Dayalı (Süs Bitkileri-Seracılık) İhtisas Organize Sanayi Bölgesi alanının tapu teslim töreni gerçekleştirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığınca 19 sicil numarası ile 27.05.2019 tarihinde tescil edilerek tüzel kişilik kazanan Edremit Tarıma Dayalı (Süs Bitkileri-Seracılık) İhtisas Organize Sanayi Bölgesi alanının tapu teslim töreni gerçekleştirildi.
Edremit Kaymakamlığı koordinasyonunda; Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Edremit Belediyesi, Edremit Ticaret Odası, Edremit Ticaret Borsası, Edremit Ziraat Odası ve Edremit Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortaklığıyla yürütülen proje kapsamında OSB alanı olarak belirlenen taşınmazların satış işlemi gerçekleştirildi.
Tapu Teslim törenine; Yönetim Kurulu Başkanı Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Yönetim Kurulu Başkan V. Ticaret Odası Başkanı Coşkun Salon, Yönetim Kurulu Üyesi Ziraat Odası Başkanı Ali Yılmaz Diker, Edremit Milli Emlak Müdür V. Zekeriya Özyurt, Milli Emlak Personeli Nurettin Yücesoy ve Tapu Müdürü Zekeriya Bencik katıldı.
TDİOSB Yönetim Kurulu Başkanı Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı yaptığı açıklamada; “Edremit’te önemli bir yatırım olarak gördüğümüz Edremit TDİOSB alanı olarak belirlediğimiz toplamda 640.527,52 m2 yüzölçümlü bozuk mera vasıflı taşınmazların önce vasıf değişikliğini gerçekleştirerek OSB alanı olarak hazine adına tescilini gerçekleştirdik.
OSB alanı olarak belirlediğimiz taşınmazların satın alınması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne talepte bulunduk. Milli Emlak Genel Müdürlüğünün 18.10.2019 tarih ve 245572 sayılı yazısıyla satın alma onayımızı almış olduk. 30.10.2019 tarihi itibariyle Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen bedel üzerinden ödemesini gerçekleştirdiğimiz OSB alanının satın alma işlemlerini tamamlayarak bugün tapusunu aldık. Bugün geldiğimiz noktada oldukça mutluluk duymaktayım. Artık Edremit TDİOSB’nin 640.527,52 m2’lik tapulu arazisi oldu.
Edremit Kaymakamlığı olarak yaptığımız girişimlerle Türkiye’nin en hızlı kurulan Organize Sanayi Bölgesi olma özelliğini taşıyan olan Edremit TDİOSB’nin kuruluşsüreçleri çok hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Bölgemizinve ülkemizinekonomisine büyük katkı sağlayacak EdremitTDİOSB’nin bundan sonraki süreçte hızlı bir şekilde alt yapı ve üst yapı projeleri tamamlanarak kısa süre içerisinde seraların kurulması sağlanarak faaliyete geçmesi planlanmaktadır.
Hedefimiz; 2020 yılında kesme çiçek ve saksılı çiçek üretimine geçmektir.” Diyen Kaymakam Sırmalı projemizde emeği geçen tüm ortaklarımıza ve emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederim dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1