EGE GÜNDEM GAZETESİ

Emekliler Yerel Yönetim Seçimlerinde Kimlere Oy Vermeli?

Emekliler Yerel Yönetim Seçimlerinde Kimlere Oy Vermeli?
66 views
03 Kasım 2018 - 13:37

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimler için dernek ve sendikalarda yeni seçilecek olan belediye başkanına taleplerini şimdiden hazırladı. Bu güne kadar yaşlılar ve emekliler için pek de bir şeyler yapmayan yerel yönetimleri harekete geçirmek isteyen Burhaniye Tüm Emekli-Sen yönetimi kurulu adına bir açıklama yapan başkan Davut Geçir, emekliler artık insan gibi yaşamalı, ihtiyaçlarına cevap verilmeli. Burhaniye’de emeklilerin yaşam kalitesinin yükseltilmesi adına seçimlere yaklaşık 4,5 gibi bir zaman kala aday olan ve olacak başkanlara dertlerimizi anlattık” dedi. Tüm Emekli-Sen şube başkanı Davut Geçir yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi.
Bu Günkü Krizin Geleceği, Akp İktidarının 16 Yıldır Rant’a Dayalı, Yerli Üretimi Göz Ardı Eden, Kamu Kurum Ve İşletmelerini Özelleştirerek Yandaşlarına Peşkeş Çeken, Küresel Sermaye Ve Yerli İşbirlikçi Çevrelerin Çıkarlarına Uygun Plan Ve Program Yapan, Emekliyi, İşçiyi, Çiftçiyi, Orta Sınıf Esnafı Göz Ardı Eden Politikaların Kaçınılmaz Sonucu Olmuştur.
Saray Ve Çevresi “ Kriz Yok” Diyor Ve Cumhurbaşkanının Maaşına %26, Bütçesine %29 Zam Yapıyor, Emeklilere Ve Diğer Çalışanlara Bu Oran Verilirse, Emeklilikte Yaş’a Takılanlar Yasası Çıkarılrsa, Dolaylı Vergiler Yarıya İndirilirse, O Zaman Bizler De Kriz’in Olmadığına İnanacağız!
Onun İçin Diyoruz Ki “Krizi Biz Yaratmadık, Faturayı Krizi Yaratanlar Ödesin”.
Bu Faturayı Ödememek İçin Ne Yapmalıyız? Nasıl Bir Yol Ve Proğram Uygulamalıyız? Bunun İçin Önümüzdeki Yerel Seçimleri Bir Fırsata Çevirmemiz Gerektiği İnancındayız.
O Zaman Yerel Seçimlerde Kimlere Oy Vereceğimiz Veya Kimlere Oy Vermeyeceğimiz Konusunda Bir Yol Haritası Belirlememiz Ve Pratikte De Hayata Geçirmemiz Gerekir.
Genel Olarak Duruşumuz;
Aday Adaylarının Emeklilere Yaklaşım Tarzı Nedir? Seçildiği Takdirde, Emeklilere, Ulaşımda, Sağlıkta, Sosyal-Kültürel Alanda Ve Ekonomide Nasıl İmkanlar Sağlayacağını,
Emeklilerin Yıllarca Edindiği Yetenek Ve Birikimlerinden Yararlanmak İsteyen Ve Yönetimin Belli Kademelerinde Görev Vermek İsteyen Yöneticilere,
Kadınlara Yönelik Sığınma Evlerin Açılması, El Becerilerini Geliştirme Konusunda İmkan Sağlayan Ve Değişik Yönetim Kademelerinde Kadınlara Öncelik Veren,
Ayrıca Demokrasiden, Emekli Ve Emekçiden Yana, Barış Ve Adaleti Savunan, Çevre Ve Doğayı Koruyan, Sağlıklı Beslenme İçin Gerekli Olan Su Ve Doğal Ürün Konusunda Duyarlı Olan Ve Taleplerimizi Proğramına Alan Adayların Desteklenmesi Gerektiğini Düşünüyoruz.
Emekliler Olarak Taleplerimiz;
1- Dinlenme Tesisleri, Hobi Bahçeleri, Sevgi Evlerinin Açılması,
2- İhtiyacı Karşılayacak Oranda Huzur Evlerinin Açılması, Bakıma Muhtaç Yaşlılara Evde Bakım Ünitelerinin Kurulması,
3- Yaşlı Dostu Kentlerin Kurulması Ve Buralarda Değişik Atölyeler Kurularak Yaşlıların Yetenek Ve Deneyimlerine Göre Üretime Katılmasının Sağlanması,

4- Kadın Sığınma Evlerini Ve Yaşlılara Yönelik Lokal Ve Okuma Salonları Açılması,
5- Semtlerde Belediyelere Ait Olan Ev Ve Tesislerin 2 Gün (Üyelerle Buluşmak İçin) Sendikamıza Tahsis Edilmesi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1