EGE GÜNDEM GAZETESİ

El Emeği Göz Nuru Ürünler Sergilendi

El Emeği Göz Nuru Ürünler Sergilendi
115 views
26 Mayıs 2016 - 12:18

Balıkesir’in Sındırgı ilçesindeki Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kurslar sona erdi. Kursiyerler, yaptıkları ürünleri yılsonu sergisinde görücüye çıkardı.

Kursiyerlerin 9 aylık el emeği göz nuru ürünler düzenlenen sergide görücüye çıkarken, özellikle el işlemeleri ve çeyizlik ürünlerin büyük ilgi gördü. Serginin açılışı Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Sındırgı Kaymakamı Ercan Ateş, Garnizon Komutanı Binbaşı Soner Akınsoy, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kıymet Unutma Erdoğan, Daire Müdürleri ve kursiyerlerle birlikte gerçekleştirildi.

Halk Eğitim Merkezi çok amaçlı salonunda gerçekleşen ve 250’ye yakın eserin yer aldığı sergide göz dolduran el işlemeleri, elbiseler, çeyizlik ürünler ve bindallı davetlilerin ilgisini çekmeyi başardı. Düzenlenen sergideki ürünlerin birbirinden değerli olduğunu belirten Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, “Kursa katılan büyük bir istek ve özenle yaptıkları çalışmaları giderek profesyonelleştiren kursiyerler, 9 aylık çalışmanın eseri olan göz nurlarını bugün burada sergilemenin mutluluğunu yaşarken, bizlere de güzel görsellikler izlettiler. Emeklerine sağlık” dedi. Başkan Yavaş’ın konuşmasından sonra söz alan İlçe Kaymakamı Ercan Ateş ise; “ Bugün kursiyerlerimizin el emeği göz nuru ürünlerinin sergilediği sergi açılışını gerçekleştireceğiz. Tabi bu sergi uzun ve emek isteyen bir hadisedir. Kurslara katılarak bu güzel ortamın sağlanmasına katkı sağlayan kursiyerlere teşekkür ediyorum” dedi. Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ve İle Kaymakamı Ercan Ateş’in konuşmalarından sonra serginin açılış kurdelesi kesildi. Açılışın ardından sergiyi gezen protokol üyeleri ve vatandaşlar, kursiyerler hazırlanan ve birbirinden güzel el emeği göz nuru ürünlerin sergilendiği sergiyi gezip ürünler hakkında bilgi aldı. Yılsonu sergisinde ayrıca kursiyerlerin hazırladığı müzik dinletisi de gerçekleştirildi.  Başkan Yavaş sergi sonunda termal turizm alanında bir yıldır ilçe de bir hareketlenme olduğunu ve turizm için el emeği göz nuru ürünlerin önemli bir yere sahip olduğunu ifade etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1