EGE GÜNDEM GAZETESİ

El Emeği Gece Pazarı’nda Tüm Kararlar Oy Birliği İle Alındı

El Emeği Gece Pazarı’nda Tüm Kararlar Oy Birliği İle Alındı
55 views
28 Mayıs 2016 - 12:37

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, El Emeği Gece Pazarı esnafıyla Ayvalık Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda bir araya geldi.
El emeği Gece Pazarı’nı Nasıl Olsun? sorusuna yanıt aramak için Başkan Gençer, Meclis Üyesi Dilek Saraçoğlu, Zabıta Müdürü Hasan Narin ile birlikte, başvuru yapan esnafın görüşlerini almak üzere toplantı organize etti. Toplantı da direk soruları ve öneri kabul eden Rahmi Gençer, bu görüşleri listeleyerek oylamaya sundu.
Alınan karar sonunda, yer olarak geçen seneki gibi Talatpaşa Caddesi karar kılındı. Katılım şartları olarak da, Ayvalık’ta ikamet etmesi, elemeği ürünler sunması, dükkânı olan esnafın da yer almaması belirlendi.

ayvalık gece pazarı1
AYVALIK EL EMEĞİ GECE PAZARI 15 HAZİRAN’DA AÇILIYOR
Başkan Gençer’den esnaf, malzemeler için depo talebi ve özel aydınlatma sistemi istedi. Canlı sanat performanslarının da bulunacağı pazarın son başvuru tarihi 3 Haziran olarak belirlendi. Kuralar 10 Haziran’da çekilecek ve 15 Haziran’dan itibaren Ayvalık, El Emeği Gece Pazarı’na kavuşacak. 15 Eylül’e 2016 kadar sürecek Gece Pazarı’nın sezonluk ücreti de 300 Türk Lirası olması da oy birliği ile kabul edildi.
Toplantı sonunda Başkan Gençer, ‘’Kış boyunca üzerinde emek verdiğiniz ürünleri umarım değerinde satar, ev ekonominize katkıda bulunursunuz. Herkese eşit bir yaklaşımda buluyoruz. Bu pazar siz nasıl isterseniz öyle olacak. Bu pazar sayesinde Ayvalık’ın iç mahalleri de tıpkı Cunda Adası’nın arası sokakları gibi hareketlilik kazanmasını istiyorum’’ dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1