EGE GÜNDEM GAZETESİ

EĞİTİM COŞKUNUZ, SPOR TUTKUNUZ OLSUN

EĞİTİM COŞKUNUZ, SPOR TUTKUNUZ OLSUN
491 views
14 Ekim 2019 - 6:00

Bu yıl 19’uncu kez düzenlenen geleneksel bisiklet yarışı bu yılda büyük ilgi gördü. Balıkesir Gençlik Spor İl Müdürlüğü “eğitim coşkunuz, spor tutkunuz olsun.” sloganı ile farklı etkinlikler yapıyor.

Karesi İlçesi Adnan Menderes mahallesi eski muhtarının 1999 yılında mahallede bulunan gençlere ve çocuklara yönelik etkinlik olması amacıyla başlatılan etkinlik o günden bu yana hayırsever iş adamlarınında desteğini alarak geleneksel hale dönüştü.
Adnan Menderes Mahalle Muhtarı Esra Kurşun; “Bayrağı zirvede aldım! Bu olayı daha da büyütüp yükseklere taşıma gayesi içerisindeyim.”dedi.
Konuyla ilgili konuşan Karesi Belediye Başkan vekili Baki Yarımdağ; “Gençlerimizin zamanını değerli kılacak bu tür etkinliklerin devam etmesi ve yenilerinin eklenmesi adına çaba harcıyoruz. Bu tür faaliyetleri düzenleyen sayın muhtarlarıma emekleri için teşekkür ediyor, bundan sonraki faaliyetleri içinde desteklerimizin tam olacağını vurgulamak istiyoruz.” Dedi.
Etkinlikte konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz; “Gençleremize yönelik bu tür faaliyetleri gerçekleştirmemize olanak sağlayan muhtarlarıma çok teşekkür ederim. Gençlerimizin bu tür faaliyetlere katılması özellikle bisiklet sürmeleri bizim arzu ettiğimiz bir şey, can güvenliği olan ortamlarda hareket etmek, spor yapamak çok önemli bizlerde Karesi Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapıp daha öncedende söylediğimiz gibi bisiklet yollarımızı hızla tamamlayıp vatandaşlarımızın ulaşımını bir alternatif olarak bisikletle yapmasını arzu ediyoruz. Ailelerimizide bu tür etkinliklere zaman ayırarak çocuklarının spora yönelik faaliyelerine yardımcı olmalarından dolayı tebrik ve teşekkür ediyorum.” Dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1